fbpx
04 Czerwiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Powąchaj bakterię i przyspiesz gojenie!

Badacze z Niemiec, Włoch, Litwy i Wielkiej Brytanii skonstruowali urządzenie, które może znacznie przyspieszyć leczenie ofiar pożarów i groźnych wypadków, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko powikłań i powstawania blizn.

Chyba każdy kosmetolog przeżył na studiach długą procedurę identyfikacji bakterii na zajęciach w pracowni mikrobiologii. Dobrze wiemy ile czasu i wysiłku trzeba poświęcić, żeby znaleźć przeciwnika, z którym później będzie można skutecznie walczyć.

Czasochłonne procedury identyfikacji bardzo utrudniają życie pacjentom i lekarzom. Na szczęście, dzięki nowemu urządzeniu wprowadzanemu w ramach projektu WOUNDMONITOR zyskamy możliwość natychmiastowego leczenia zakażonych ran.

Niewielkie urządzenie wyposażone jest w 8 czujników gazu, które przyłożone do rany pozwalają zidentyfikować substancje chemiczne występujące w gazowych produktach ubocznych rozmnażania bakterii. Być może nowy wynalazek już nie długo zadomowi się w naszych szpitalach. Na razie sprzęt pozytywnie przeszedł testy przeprowadzane w brytyjskich i litewskich placówkach.

Źródło: Rynek Zdrowia