fbpx
06 Lipiec, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Powstawanie i leczenie czerniaka – nowatorskie metody

Nowe i innowacyjne leki immunoterapeutyczne dosyć późno wykazały trwałą korzyść kliniczną u chorych na raka, w tym pacjentów z czerniakiem złośliwym. Ważne jest, aby lekarze rozumieli mechanizm immunologiczny napędzający te leki w celu dostarczenia wskazówek na temat najlepszych strategii leczenia, które pacjenci poszukują.

Czerniak jest jednym z rodzajów raka, który jest najbardziej istotny jeśli chodzi o immunologię guza. jest to jeden z najbardziej immunogennych nowotworów. Dlatego też dermatolodzy powinni lepiej zrozumieć ścieżki immunologiczne, jak i mechanizmy nowych i zmieniających się immunoterapii.

Dzisiaj, ludzie chorzy na czerniaka mają coraz większy wybór, jeśli chodzi o różnorodność leków immunoterapeutycznych, które, jeśli się je mądrze wybierze, mogą pomóc w leczeniu.

Przyszłością w walce z czerniakiem są spersonalizowane terapie. Na przykład, guz pacjenta z nowotworem zostanie zidentyfikowany i po dokładnej analizie powstanie szczepionka przeciwko antygenom guza, której celem będzie również poprawa układu odpornościowego pacjenta.

SC Beauty Magazine