fbpx
22 Styczeń, 2020
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Praca pod szyldem dużego partnera czyli system franczyznowy w gabinecie kosmetycznym

Samodzielne prowadzenie przedsiębiorstwa jest testem zaradności, a kluczem do sukcesu jest profesjonalne wsparcie. Inwestorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego decydują się na tworzenie biznesu w ramach franczyzy. Taką drogę wybrała pani Elżbieta Kowalik z Warszawy, która postanowiła spełnić swoje zawodowe marzenie i we współpracy z firmą Abacosun otworzyła w stolicy salon kosmetyczny firmowany logiem tej marki.

P: Skąd pomysł na otwarcie salonu kosmetycznego?

O:Postanowiłam powiązać pasję z karierą. Jestem zdania, że człowiek może być najlepszy w jakiejś dziedzinie dopiero wtedy, gdy jest nią zafascynowany. Moje dotychczasowe przedsięwzięcia biznesowe nie były związane z kosmetyką, którą interesowałam się w oderwaniu od sfery zawodowej. Na przestrzeni lat pasja ewoluowała i stała się pomysłem na życie.

P: Swój salon otworzyła Pani w oparciu o franczyzę Abacosun. Czy ta decyzja pomogła w starcie gabinetu?

O:Tak i to bardzo. Przeglądając oferty różnych firm proponujących franczyzę salonu kosmetycznego, doszłam do wniosku, że tylko Abacosun daje najlepsze warunki. Oferta pomocy Abacosun na etapie zakładania salonu i franczyzowego prowadzenia wydała mi się bardzo dobra. Firma zaoferowała dostęp do atrakcyjnych szkoleń, dała rabaty na sprzęt i kosmetyki, wyposażyła w niezbędne materiały promocyjne i pomogła w rekrutacji pracowników. W sposób profesjonalny przeszkoliła personel w zakresie obsługi sprzętu, stosowania kosmetyków, procedur zabiegowych. Na korzyść franczyzodawcy zadziałał brak wymagań, by salon dzielił się z nim swoimi zyskami. Od firmowego doradcy dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy na temat zarządzania salonem. Ułatwia to start i pozwala ustrzec się przed błędami, które popełnia wielu przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w tym biznesie. Jedną z największych zalet franczyzy Abacosun okazała się pomoc w urządzeniu wnętrz salonu. To, co udało nam się wspólnie zdziałać przekracza najśmielsze oczekiwania – salon jest prawdziwą perełką aranżacyjną i może konkurować z najpiękniejszymi gabinetami kosmetycznymi w Europie.  Nasz salon to taka mała Andaluzja, oferująca warszawiankom idealny przepis na relaks.

P: W Warszawie istnieje już wiele salonów kosmetycznych – czym będzie wyróżniał się Pani salon?

O:Wyróżniać nas będzie przede wszystkim wyjątkowa filozofia salonu, oferta bardzo skutecznych i innowacyjnych zabiegów oraz wystrój. Oferujemy wiele zabiegów i produktów opatentowanych, nagrodzonych medalami, których skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.
W naszym salonie zacierają się granice pomiędzy tradycyjną kosmetyką a medycyną estetyczną. Wszystkie oferowane zabiegi są bezpieczne i nieinwazyjne. Część z nich pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty niż zabiegi, które były stosowane do tej pory. Ideą salonu jest kompleksowe podejście do klientki. Jest ona ważna dla nas także po wyjściu z salonu. Dlatego stawiamy na indywidualne doradztwo i pomoc w dbaniu o siebie na co dzień. Oferta salonu obejmuję szeroko pojętą kosmetykę oraz usługi fryzjerskie.Możemy pochwalić się korzystaniem z najnowocześniejszych technologii, przykładami mogą być zaawansowane urządzenia do bezinwazyjnego liftingu IQ Lift oraz jedynej na świecie eksfoliacji BioElectroPeeling. Na ciało naszym hitem jest Celluwell Sonic – urządzenie, które w nieinwazyjny sposób niszczy komórki tłuszczowe. Mocne punkty, które nas wyróżniają to system bezpiecznej rewitalizacji IR i światłoterapii w czasie wykonywania zabiegów SPA, czyli tzw. „Słoneczna Łączka”

P: Na czym polega działanie tych technologii i co sprawia, że są wyjątkowe?

O: Wymienione urządzenia pochodzą z oferty firmy Abacosun.  Celluwell Sonic jest aparatem włoskiej marki Cerri. Trudno opisać wyjątkowość tego urządzenia w kilku słowach – przede wszystkim przynosi ono efekty tam, gdzie zawodziły inne technologie. Jest to zabieg  kierowany do osób z nadwagą, nadmiarem tkanki tłuszczowej i  z cellulitem w zaawansowanej postaci. Prowadzi do selektywnej degradacji komórek tłuszczowych już po 5 minutach zabiegu. Jest to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej przebadanych metod wyszczuplania na świecie – dokumentacja medyczna nie pozostawia wątpliwości co do skuteczności zabiegów.  Ale to nie jedyne urządzenie w naszej ofercie, które nasuwa tak oczywiste skojarzenie z medycyną estetyczną. Innym przykładem na to jak wiele dobrego potrafi zdziałać nowoczesna kosmetyka jest aparat Lamprobe do zamykania naczynek, usuwania włókniaków i innych nieprawidłowości skórnych.  Urządzenie daje natychmiastowe efekty, w większości przypadków dla uzyskania optymalnego rezultatu wystarczy jeden zabieg. Usługa odbywa się bez wkłuwania igły, nie wymaga znieczulenia i jest komfortowa dla klienta. Słoneczna Łączka to aparat do opalania i rewitalizacji inspirowany naturalnym słońcem. Emituje pełne spektrum światła słonecznego, oraz promienie IR, daje wspaniałe rezultaty u osób z sezonową depresją spowodowaną małą ilością światła i zapewnia naturalną opaleniznę. IQ Lift to  nowoczesny aparat do zabiegów liftingujących, przeciwzmarszczkowych. Jedną z funkcji jest żelazko przeciwzmarszczkowe, bardzo rozpoznawalny zabieg na polskim rynku. Urządzenie umożliwia wykonywanie usług z zastosowaniem chryzoterapii, chromorewitalizacji. Pracując na IQ Lift można oddziaływać na skórę klientki za pomocą dwóch, a nawet trzech energii jednocześnie, co daje bezkonkurencyjne rezultaty.

P: Jakie są Pani plany na najbliższą przyszłość?

O:Przede wszystkim chcę poświęcić się prowadzeniu gabinetu, a także jego promocji. Zależy mi, by mój salon dawał kobietom coś więcej niż przepis na zewnętrzne piękno. Chciałabym, by był miejscem, z którego panie będą czerpać pewność siebie i pozytywną energię. Zdobywanie zaufania klientek to długotrwały proces, ale z pewnością jest wart wysiłku. Warto spełniać marzenia. I warto pomóc realizować je innym.

P: Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

O: Dziękuję serdecznie i zapraszam do salonu Abacosun w Warszawie.