fbpx
10 Grudzień, 2019
Warszawa
4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Praca w gabinecie, czyli czasowe wypełniacze

Do następnego zabiegu masz 2 planowe godziny i doskonale wiesz, że za chwilę jedynym Twoim zajęciem będzie przeglądanie stron o celebrytach lub gra w kulki. Czy jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego gabinetu? Co takiego możesz robić w czasie wolnym od klientów?

 

Zabiegi dla siebie…

Nie ma w tym nic dziwnego, że w branży kosmetycznej liczy się wygląd. Pomimo tego, że jesteś dobrym specjalistą,a unikasz zabiegów tłumacząc to brakiem czasu, klienci z niechęcią mogą korzystać z Twoich usług. Dlatego w wolnym czasie i ty pozwól sobie na kosmetyczny przegląd. Przeprowadź mini „renowację” dłoni, zadbaj o płytkę paznokcia. Jeżeli wszystkie zabiegi są umawiane, a w Twoim grafiku jest dosyć spora przestrzeń czasowa, możesz zadbać także o kondycję skóry twarzy. Być może mikrodermabrazja lub odświeżenie łuku brwiowego będzie czymś, co znacząco poprawi twój wygląd. Jeżeli nie jesteś właścicielem gabinetu upewnij się, że istnieje możliwość wykonania zabiegów dla siebie. Nie zapominaj, że klienci, którzy widzą osobę zaniedbaną pod względem pielęgnacyjnym, mogą wybrać inne miejsce relaksu i upiększania.

Trochę autopromocji….

Bezczynne siedzenie i oczekiwanie na klienta z pewnością nie powiększy twoich obrotów. Jeżeli wkręciłeś się w świat Facebook’a i dosyć często otwierasz tę stronę ot tak, żeby popatrzeć, pomyśl czy nie warto stworzyć firmowej strony. Jednak więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Facebook czy branza-kosmetyczna lubi to?

Wykorzystaj wolną chwilę i zastanów się co jeszcze możesz zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na rynku. Zaktualizuj informacje na stronie internetowej, zaproponuj klientom ciekawe promocje, wprowadź pewne zmiany. Stałym klientkom warto wysłać zaproszenia na zabiegi, oferując tym samym spore zniżki. Jeżeli masz możliwość, umieść na zewnątrz jakąś reklamę wizualną – szyld, stand. Przypomnij o sobie!Jeżeli już nie możesz oderwać się chociażby od allegro, rozważ zakupy gadżetów z logo Twojego gabinetu.

Zawsze jest czas na porządki

Gdy nie korzystasz z pomocy osoby sprzątającej, spożytkuj każdą chwilę na uporządkowanie stanowiska pracy. Sprawdź bieżącą ilość kosmetyków i materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zabiegów. W okresie jesienno- zimowym zadbaj o to, aby nie zabrakło kosmetyków złuszczających i …parafiny. Z kolei na wiosnę nie zapomnij uzupełnić zapasów wosku i preparatów do pedicure. Pozostała gama produktów zależy od indywidualnych zabiegów przeprowadzanych w twoim gabinecie.

Dekoracja?

Nudy, nudy, nudy i znowu zasiadasz przed stroną o plotkach. Ewentualnie zabierasz się do poszukiwań ulubionych butów lub sukienki na allegro. A może nadszedł czas na zmianę dekoracji? To właśnie detale nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat. Zamień dotychczasowe świeczki na coś nowego. Dlaczego nie kwiaty? Roślinność w salonie kosmetycznym, umiejętnie rozmieszczona, pasująca do siebie, stanowi doskonałe nawiązanie do natury. W ostatnim czasie modne stały się ramy z zamieszczonymi w ich wnętrzu ziołami. Stwarza to niesamowity klimat, gdyż zioła „cieszą” nie tylko wzrok lecz swoją cudną wonią dopieszczają także zmysł węchu.

Coś dla siebie

Zawsze warto być na bieżąco z nowinkami ze świata kosmetologii.  Obecnie istnieją jeszcze gabinety, które niestety, w kwestii zabiegów, zatrzymały się na etapie lat 90 – tych. Nie zatrzymuj się, co gorsza – nie cofaj. Jako pierwszy informuj klientów o nowościach rynkowych, trendach i ciekawostkach. Bądź mentorem w branży kosmetycznej. W wolnej chwili przewertuj strony poświęcone kosmetologii, aktualne czasopisma. Warto również prześledzić fora, na których znajdziesz kolegów „po fachu”. Pamiętaj, że w Serwisie Kosmetologicznym na forum dla ekspertów masz taką możliwość konwersacji i wymiany doświadczeń.

Nie ważne jaki rodzaj czasowego wypełniacza wybierzesz. Pamiętaj, że czas to pieniądz, a pieniędzy nie warto marnować.