fbpx
26 Luty, 2020
Warszawa
3 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Pracować czy nie pracować w niedziele?

Prowadzenie gabinetu bardzo często wiąże się z pracą w czasie, w którym wielu ludzi odpoczywa. Aby zasłużyć na wierność i sympatię klientów musimy być dla nich dostępni wtedy, kiedy mają dla nas czas. Niestety zazwyczaj mają go dokładnie wtedy, kiedy my chcielibyśmy sobie zrobić wolne.

Większość małych gabinetów pracuje tyko w soboty. Niedziele, właściciele przeznaczają już wyłącznie na odpoczynek. Inaczej sprawa wygląda w przypadku większych ośrodków. Te często, obsługując wybitnie zapracowanych klientów nie mogą sobie pozwolić na marnowanie całego, tak ważnego dnia.

Sprawa pracy w niedziele, jest chyba jedną z najbardziej kontrowersyjnych w ostatnich latach kwestii. Jest to problem natury prawnej, gospodarczej, religijnej, etycznej oraz zdrowotnej.

Ostatnio parlament europejski chciał zająć stanowisko w kwestii wprowadzenia zakazu pracy w niedziele. Pod takim projektem podpisała się 1/3 posłów. Parlamentarzyści argumentują, że wprowadzenie takich przepisów znacznie wpłynęłoby na poprawę zdrowia i wydajności pracy. Ponadto powołują się oni na istotną rolę tego dnia tygodnia w życiu religijnym wielu ludzi.

Z kolei przeciwnicy stoją na stanowisku, że w dobie kryzysu nie powinniśmy nadwerężać gospodarki, dodatkowym dniem wolnym. Uważają również, że nie powinno się bronić ludziom dostępu do rzeczy, na które sami się decydują, mając pełną świadomość swoich czynów. Podobne stanowisko prezentuje Europejski Trybunał Sprawiedliwości, który już raz sprzeciwił się wprowadzaniu takich przepisów.

Nie wiadomo, czy ustawowy dzień wolny od pracy dotyczyłby również ośrodków SPA prowadzących usługi hotelowe, ale na pewno miałby spore znaczenie dla rozwoju całej naszej branży.

Czy wasze gabinety pracują w niedziele? Czy jesteście za wprowadzeniem regulacji prawnych dotyczących możliwości prowadzenia działalności tego dnia? Zachęcam wszystkich do wypowiedzi na ten temat.