fbpx
10 Grudzień, 2019
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

lozko_fotel_kosmetyczny.jpg

Praktycznie i wygodnie – łóżka, fotele i leżanki

Wychodząc naprzeciw osobom planującym otworzyć swój gabinet kosmetyczny, postanowiliśmy stworzyć serię artykułów na temat praktycznych zagadnień związanych z urządzaniem pomieszczenia, zakupem sprzętu i innymi niezbędnymi przyszłemu przedsiębiorcy sprawami.

Łóżko

Jest ono jednym z podstawowych narzędzi pracy. Ma ono zastosowanie w większości usług wykonywanych w gabinecie. Pozwala na komfortowe wykonywanie zabiegów na twarz, ciało, masaży, pedicure oraz makijażu. Na rynku istnieje wiele ofert producentów wyposażenia salonów kosmetycznych. Co oferują nam producenci?
 

Fotel kosmetyczny Bek i Bek

lozko_fotel_kosmetyczny.jpg Zaletą fotela jest stosunkowo niska cena – 1410 zł i posiadanie uchwytu do prześcieradeł papierowych, wadą niska funkcjonalność i brak regulacji elektrycznej. Opcjonalnie istnieje możliwość zakupu urządzenia z podłokietnikami + 220 zł lub z otworem na twarz +50 zł.

 

 Fotel kosmetyczny (elektryczny) Comfort Bek i Bek 

 lozko_fotel_comfort_eektryczny.jpgZaletą jest w pełni automatyczny system podnoszenia i regulowania fotela (4 siłowniki), ruchome podłokietniki i sterowane pilotem. Wadą wysoka cena: 6950 zł (+1500 zł za urządzenie z opcją podgrzewania). 

 

 Fotel Bella – Ronomed SPA 

 fotel_bella.jpgFotel z podstawą wykończoną chromem, bicie wykonane z skaju, łatwego w utrzymaniu czystości, regulowany kąt podparcia pleców i nóg, zdejmowalne podłokietniki. Zaletą jest bardzo niska cena: 780 zł.

 

 Fotel Biomak FR 101 – Biomak 

 biomak_fr_101.gifProste łóżko kosmetyczne. Możliwość rozłożenia na płasko, podniesienia pleców do pozycji pionowej, opuszczane oparcie pod nogi, wieszak do ręczników papierowych. Cena: 1285 zł. 

 

 Fotel elektryczny FE 601 ? Biomak 

 fotel_elektryczny.jpgFotel oferuje sterowanie elektroniczne: przechył całego fotela, wysokość, oparcie, podnóżek oraz opuszczane oparcie pod nogi. Opcjonalnie współpraca z pedałem. Cena: 3448 zł

 

Fotel elektryczny SPA excellence ? Beauty SPA Expert

lozko.jpg

Bardzo trwały mechanizm, trzy cichutkie siłowniki sterowane elektrycznie, doskonałe wykończenia tapicerki. Cena 5600 zł.

 

 

Fotel Łóżko Kosmetyczne FK-02 Świat Zdrowia i Urody

 

fotel.jpg

Fotel z podnoszeniem elektrycznym. Bardzo ciekawy wygląd, umiarkowana cena: 3800 zł.

 

 

Fotel biało-zielony – Baylla

lozko.jpg

Łóżko posiada pilot sterujący, elektryczną regulację stopnia nachylenia, rozkłada się do poziomu umożliwiającego wykonanie masażu, posiada demontowalne podłokietniki, rozsuwany podgłówek, obicie jest odporne na środki dezynfekujące. Zaletą jest ciekawy projekt.

 

Fotel Kosmetyczny BSWB-3352 – Splendore

fotel.jpg

Fotel posiada ręcznie regulowany kąt podparcia pleców i nóg, zdejmowalną poduszkę pod którą znajduje się otwór na twarz, poręcze, zdejmowalne podłokietniki, poduszki wykonane wysokiej jakości elastycznej pianki, obicie wykonane ze skóry ekologicznej, łatwej do utrzymania w czystości. Niewątpliwą zaetą jest cena: 599 zł – jedna z najniższych na rynku.

 

Cechy dobrego łóżka kosmetycznego:

 • obecność pilota sterującego
 • elektryczna regulacja stopnia nachylenia, wysokości, odchylenia oparcia i podnóżka
 • rozsuwane oparcie (umożliwia wydłużenie fotela)
 • możliwość rozłożenia łóżka do poziomu umożliwiającego wykonanie masażu
 • kółeczka z blokadą, umożliwiają łatwe i bezpieczne przemieszczanie łóżka
 • szufladki pod siedziskiem
 • demontowalne podłokietniki i zagłówek.
 • materiał łatwy do utrzymania w czystości, odporny na środki dezynfekujące
 • atrakcyjny wygląd komponujący się z wystrojem gabinetu
 • niska cena

Ceny łóżek kształtują się w zakresie: 600 -10 500 zł

Leżanka

Wybór odpowiedniej leżanki powinien być uzależniony od jej przeznaczenia w gabinecie, jeśli ma ona służyć gł. do masażu, powinna mieć wyjmowane miejsce na głowę, jeśli potrzebujemy więcej miejsca na ręczniki, możemy wybrać leżankę z półką, ale trzeba wziąć pod uwagę, że może to nieco ograniczyć przestrzeń dojścia do klienta.

 Leżanka Spa & Wellness Leather – Bek i Bek 

 lezanka_leather.jpgDo wykończenia zastosowano egzotyczne drewno oraz naturalną skórę. Leżanki zostały wyposażone w pełni automatyczny system regulowania wysokości (+30 cm) i podnoszenia oparć (3 siłowniki). Zaletą leżanki jest atrakcyjny wygąd, a wadą – wysoka cena: 7950 zł. 

 

 Leżanka do Masażu Elektryczna z podłokietnikami ? Biomak 

 leanka_biomak.jpgŁóżko dostosowane jest  do wykonywania profesjonalnego masażu. Wysokość regulowana elektrycznie, ręcznie  podnoszony zagłówek i podpórki na ręce. Kółka pozwalają na łatwe przestawienie łóżka w dowolne miejsce. Możliwość stabilnego zablokowania  kółek przy wykonywaniu zabiegu. Cena: 2238 zł.

 

 Elektryczne łóżko do masażu SPA ? Beauty SPA Expert 

 Atrakcyjny, nowoczesny projekt, niestety dość wysoka cena: 5500 zł. lezanka.jpg

 

Łóżko do zabiegów FK-05 – Świat Zdrowia i Urody

 lezanka.jpgBiały skay, podstawa z ramy drewnianej. Podnoszone oparcie pleców. Ciekawy projekt, umiarkowana cena: 3500 zł.

 

 Leżanka Eos Coffee – Baylla

 Leżanka w całości sterowana elektrycznie przy pomocy pilota sterującego. Posiada jeden siłownik. Wyposażona w dodatkowy zagłówek i demontowane podłokietniki. W leżance znajduje się otwór na twarz. Obicie leżanki wykonane jest z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. lezanka.jpg

Cerri – Fotel do masażu i zabiegów kosmetycznych na ciało i twarz – Abacosun

lezanka.jpg

Fotel do masażu i zabiegów kosmetycznych na ciało i twarz. Wykonany z wielowarstwowego  drewna. Dostarczany z półką i  materacem z otworem na twarz.  Dostępny w kolorze ciemnej, gorzkiej czekolady lub jasnego orzecha. Do kompletu dostępne są stoliki w takiej samej kolorystyce. Cena: 3904 zł.

 

Łóżko zabiegowe Monolith – Ayala

 lezanka.jpgDstępne w dwóch wersjach: manualnej i elektrycznej oraz w 34 kolorach tapicerki. Stelaż wykonany z masywnego drewna dostępnego w różnych kolorach. Posiada regulowaną wysokość oraz kąt wychylenia oparcia i podnóżka – w wersji elektrycznej sterowane z pilota. Posiada wbudowana szufladę, otwór na twarz. Bardzo interesujący projekt. Cena: 8784 zł.

 

Dobrą leżankę powinna charakteryzować:

 • regulacja wysokości leżanki
 • regulacja wysokości zagłówka i podnóżka (najlepiej, jeśli jest automatyczna – nie manualna)
 • wyjmowany otwór na twarz ( w przypadku zabiegów do masażu)
 • półka pod leżanką: można schować ręczniki (jeśli brakuje nam miejsca w szafkach) lub
 • pusta przestrzeń pod leżanką (umożliwia łatwe dojście do klienta)
 • funkcja podgrzewania
 • demontowalne podłokietniki
 • materiał łatwy do utrzymania w czystości, odporny na środki dezynfekujące
 • ciekawy projekt, pasujący do wystroju gabinetu
 • niska cena

Ceny leżanek kształtują się w zakresie: 2200 – 9000 zł

Fotel

Jeśli mamy w gabinecie łóżko kosmetyczne, a chcemy stworzyć drugie stanowisko, np. do pedicure czy makijażu, warto zainwestować w fotel przeznaczony specjalnie do tych zabiegów.

 Fotel do makijażu i pedicure Comfort Lux ? Bek i Bek

 fotel_comfort_lux.jpgUrządzenie posiada regulowany kąt nachylenia siedziska, zdejmowany zagłówek i płynną regulację podnóżków. Cena 1400 zł. 

 

 Fotel do makijażu i pedicure Comfort ? Bek i Bek

 fotel_comfort.jpgFotel posiada regulowany kąt nachylenia siedziska i zdejmowany zagłówek. Zaletą jest bardzo niska cena: 1150 zł.

 

Fotel Luna ? Ronomed SPA

 

fotel_luna_pedicure.jpg

Konstrukcja pozwala na odchylenie każdego podnóżka na bok lub wysunięcie go do przodu. Oparcie odchylane do tyłu. Ciekawa gama kolorystyczna. Cena: 2400 zł.

 

 Fotel Biomak Pedicure FB102

 biomak_pedicure.jpgFotel daje możliwość rozłożenia na płasko, podniesienia pleców do pozycji pionowej oraz opuszczane oparcie pod nogi. Zaletą jest niska cena: 949 zł. 

 

 Fotel elektryczny pedicure SPA excellence ? Beauty SPA Expert

fotel_pedicure.jpg

Bardzo trwały mechanizm, trzy cichutkie siłowniki sterowane elektrycznie oraz dwa manualne na nogi, ciekawe wykończenia tapicerki. Zaletą jest ciekawy wygląd, wadą wysoka cena: 5.600,00 zł.

Ceny foteli kształtują się w zakresie: 950 – 5600 zł

Wystrój wnętrza

Wybierając łóżka do gabinetu warto zwrócić uwagę na ich wkomponowanie w wystrój pomieszczenia. Najnowsze meble oferują już nie tylko bogatą gamę kolorystyczną, ale też projekty, których nie powstydziliby się najlepsi projektanci mebli artystycznych.

Poniżej kilka przykładów foteli przyciągających wyglądem i funkcjonalnością. Niestety ceny są dużo wyższe niż tradycyjnego sprzętu.

 Fotel elektryczny Memory – Bek i Bek

 fote_exclusive_memory.jpgW pełni automatyczny system podnoszenia i regulowania fotela (4 siłowniki Linak). Wszystkie ułożenia są sterowane pilotem, który umożliwia zapamiętanie trzech wstępnie wybranych ustawień. Cena: 10500 zł.

  

  Fotel do pedicure SPA – ZDC-918 ? Świat Zdrowia i Urody

 Ifotel_pedicure_exclusive.jpgnstalacja wodno – kanalizacyjna, hydromasaż stóp, masaż rolkowy i uciskowy pleców, wibracja siedzenia, sterowanie pilotem, bogata gama kolorystyczna (czarny, beżowy, wiśniowy, niebieski). Cena 16 500 zł.

Aquaria  – Łóżko z materacem wodnym i koloroterapią – Ayala

 

lozko_z_koloroterapia_i_materacem_wodnym.jpg

Łóżko Aquaria wyposażone jest w materac napełniany wodą z systemem podgrzewania, pozwala na wykonywanie zabiegów zarówno na twarz jak i na ciało, dodatkowo możemy wykonywać masaż i naciskając na materac sprawiać iż klient będzie miał poczucie jakby unosił się na wodzie. Ma to działanie silnie relaksujące i odstresowujące. Łóżko dostępne w wielu kolorach drewna. Istnieje możliwość elektrycznego sterowania kątem oparcia i podnóżka oraz elektrycznej regulacji wysokości. Opcjonanie: generator pary wraz ze specjalnym stelażem i przykryciem. Cena: 33489 zł.

 

Antros- Łóżko do zabiegów mokrych – Ayala

lozko_do_mokrych.jpg

 Łóżko Antros jest przeznaczone do wykonywania zabiegów takich jak błota, algi, maski na ciało. Dzięki możliwości przeprowadzenia sauny parowej oraz aromaterapii preparaty nałożone na ciało klientki wnikają zdecydowanie lepiej. Dodatkowo dzięki wbudowanej głowicy prysznicowej nie musimy narażać klientki na niemiłe wstawanie do prysznica z preparatami na ciele. Zmywamy je bezpośrednio na łóżku. Saunę parową przeprowadza się w specjalnym namiocie, głowa klienta pozostaje poza nim. Jest to ważne dla osób z nadciśnieniem czy klaustrofobią. Poza tym, podczas sauny można przeprowadzać zabiegi na twarz. Wewnętrzna część łóżka wykonana jest ze stali nierdzewnej, zaś obudowa zrobiona jest z drewna tekowego – nie nasiąkającego wodą i odpornego na działanie czynników chemicznych. Materac przystosowany do zmywania. Łóżko posiada wbudowany prysznic i odpływ wody. W oddzielnym wózku znajduje się generator pary (sauna parowa) wyposażony w podgrzewaną misę na olejki eteryczne (aromaterapia). Do łóżka dołączony jest stelaż, na który zakłada się namiot do sauny parowej lub nakładkę z dyszami do prysznica Vichy. Cena: 49500 zł.

Pokrowce

Niezbędnym dodatkiem do każdego łóżka kosmetycznego są wymienne pokrowce, będące zarówno ciekawym elementem zwiększającym walory wizualne, ale też gwarantem higieny. Tutaj również w ostatnim czasie zaszła wielka rewolucja. Jednokolorowe prześcieradła odchodzą powoli w zapomnienie. Więcej o bieliźnie zabiegowej w kolejnym z cyklu artykułów.

Przedstawiony przeze mnie sprzęt jest tylko małym wycinkiem bardzo szerokiej oferty firm produkujących sprzęt kosmetyczny. Starałam się wybrać najciekawsze oferty, aby wskazać osobom planującym stworzenie własnego gabinetu drogę do samodzielnych poszukiwań, zakończonych wybraniem najciekawszej oferty zgodnie z zakresem planowanej działalności