fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Marzec, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Prasowanie klejnotów – hollywoodzki hit wśród zabiegów kosmetycznych!

Żart? Absolutnie nie! Dotarliśmy do informacji podanych na stronie serwisu Daily Mail. Na listę hollywoodzkich zabiegów kosmetycznych wpisano nową pozycję – Ball ironing.  

Kosmetyczny szał na Prasowanie klejnotów zapoczątkował aktor George Clooney.  Podczas jednego z wywiadów zażartował, że skóra wokół jego jąder jest lepiej naciągnięta niż ta wokół oczu. Stało się to inspiracją do wprowadzenia nowego zabiegu dla panów, jak się okazuje – hitu wśród hollywoodzkich celebrytów! Jamie – kosmetyczny ekspert salonu SPA Beauty Park w Santa Monica – powiedziała w wywiadzie dla MailOnline, że zabieg prasowania klejnotów wprowadzono do listy usług salonu w zeszłym roku i okazało się to olbrzymim sukcesem. Dlaczego? Mężczyźni dbają o siebie, podobnie jak kobiety i lubią kiedy ich ogród jest dobrze utrzymany, głównie ze względów estetycznych. 

Do wykonania zabiegu wykorzystuje się laser. Zaczyna się od trwającego 45 minut zabiegu depilacji, w tym usunięcia wrastających włosków. Kolejne 25 minut przeznacza się na ścieranie zmarszczek i usuwanie przebarwień na mosznie. W razie potrzeby dokonuje się również usunięcia miękkich brodawek skóry. W efekcie skóra wokół moszny jest oczyszczona, gładka, naciągnięta i zachwyca panów sowim pięknem i aksamitną gładkością. Efekty zabiegu utrzymują się do 4 tygodni, przy czym zaleca się przeprowadzenie około 6 sesji.

Zabieg naprężenia mięśnia i skóry wokół jąder zwiększa u mężczyzn (czytaj celebrytów) wiarę w siebie. Oczywiście na razie zabieg jest najbardziej popularny wśród hollywodzkich gwiazd, ale mamy jak w banku, że prędzej czy później moda na gładkie, młodo wyglądające „jajka” dotrze również do Polski. 

Zatem drodzy specjaliści, szykujcie się na nowe! Prasowanie męskich klejnotów to nie lada wyzwanie. Ale ponoć bardzo opłacalne. Jak twierdzi kosmetolog Jamie liczba mężczyzn korzystających z zabiegu wzrosła w ciągu roku z 15% do 40%. Lepiej ocenia również mężczyzn, jako pacjentów,  według niej są spokojniejsi i większość z nich zostaje klientami dożywotnio…

„Prasowanie klejnotów” – brzmi abstrakcyjnie? Może trochę, ale czy  depilacja bikini przy użyciu wosku nie wydawała się kiedyś szaleństwem? Obecnie jest jednym ze standardowych zabiegów.