fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Prezent dla studentów…dopiero od drugiego semestru!

 

Rozpoczęliśmy właśnie nowy rok akademicki. Na wielu uczelniach odbyły się uroczyste inauguracje z udziałem najwyższych władz. Oprócz świeżo wypisanych indeksów na studentów kosmetologii, a także wszystkich rozpoczynających naukę 1 października czekała również miła informacja.

Politycy, co wydawało by się na pierwszy rzut oka mało realne, tym razem dotrzymali przedwyborczych obietnic i dali studentom zapowiadaną zniżkę komunikacyjną. Od 1 stycznia 2011 roku wszyscy spragnieni wiedzy będą mogli podróżować z 51%-tową ulgą.

Dotychczasowe ulgi pozwalały odliczyć od ceny normalnego biletu tylko 37%. Pozornie 14% zniżka nie wydaje się być duża, ale jeśli spojrzymy na rzeczywiste ceny biletów, chociażby kolejowych, różnica okazuje się być znacząca. Dla przykładu: za przejazd kolejowy na trasie Katowice -Warszawa, dotychczas płaciliśmy ok. 74 zł, natomiast po proponowanej obniżce na bilet wydamy już tylko 57 zł, czyli o 17 zł mniej.

Planowane zwiększenie ulg na pewno odciąży domowe budżety wszystkich ambitnych studentów kosmetologii. W końcu nasza edukacja często wymaga wyjazdów na liczne targi, konferencje i szkolenia. Tańsze bilety umilą życie również osobom uczącym się poza miejscem stałego zamieszkania, nie wspominając już nawet o dojazdach na uczelnie, do których często jesteśmy zmuszeni wynajmując mniej kosztowne mieszkania na obrzeżach miast.

Szkoda tyko, że prezent będzie spóźniony o 3 miesiące, ale jako że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, przestajemy marudzić i czekamy na wejście w życie nowych przepisów. Miejmy nadzieje, że to dopiero pierwszy krok do poprawienia ciężkiego losu studentów, którzy często są zdani wyłącznie na siebie.