fbpx
21 Sierpień, 2019
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Probiotyk dla skóry wrażliwej

Koncern L’Oreal prowadzi badania nad opracowaniem probiotycznego suplementu dla skóry wrażliwej. Wyniki badań dają pozytywne efekty dla skóry o zwiększonej wrażliwości na bodźce chemiczne i fizyczne.

– W ostatnim dziesięcioleciu znacznie wzrosła liczba ludzi cierpiących na nadwrażliwą skorę, zwłaszcza w krajach uprzemysłowionych, a pomysł stosowania suplementów w celu złagodzenia objawów wrażliwej skóry cieszy się coraz większym powodzeniem – twierdzi kierownik projektu Audrey Gueniche.

Zawartość suplementu

Przedsiębiorstwo zbadało na ochotnikach efekt mieszanki zawierającej Lactobacillus paracasei CNCM I-2116 i Bifidobacterium lactis CNCM I-3446.

Sześdziesiąt ochotniczek przyjmowało codziennie 1010 CFU (ang. colony forming unit – jednostka tworząca kolonię) z każdego probiotyku bądź placebo.

Po ośmiu tygodniach zażywania preparatu grupa badawcza odnotowała znaczne obniżenie wrażliwości skóry poprzez stosowanie testu drażnienia skóry za pomocą igieł.

Inne badania dotyczące pozytywnych efektów działania Lactobacillus paracasei NCC2461 występującej samodzielnie i w połączeniu z Bifidobacterium longum dały pozytywne wyniki, obniżały nadwrażliwość skóry oraz zwiększały jej barierę ochronną.

Immnomediatory wzmacniają barierę ochronną skóry

Chociaż nie są znane właściwe mechanizmy, które odpowiadają za zmniejszenie się wrażliwości skóry po zastosowani probiotyku Gueniche wierzy, że obecność właściwej flory bakteryjnej w organiźmie pobudza komórku epitelialne nabłonka jelit do produkcji immunomediatorów, które mogą wpływać na pozytywne efekty w skórze.