fbpx
31 Maj, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Probiotyki wyleczą raka

Często słyszymy, że odpowiednia dieta jest gwarancją zdrowia. Już wkrótce to stwierdzenie może brzmieć dużo bardziej przekonywująco niż teraz. Badacze odkryli, że występująca w mleku, serze i aptecznych probiotykach bakteria wspomaga leczenie ciężkich chorób jelit.

Naukowcy z Northwestern University odkryli, że zmodyfikowane genetycznie bakterie Lactobacillus acidophilus mogą pomóc w leczeniu nieswoistego zapalenia jelit, m.in. choroby Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Z racji tego, że rak jelita grubego jest wyzwalany przez stan zapalny – wspomniane bakterie mogą się w przyszłości stać istotnym elementem profilaktyki tej choroby.

To otwiera zupełnie nowe ścieżki leczenia różnych chorób autoimmunologicznych przewodu pokarmowego, […] z których wszystkie mogą być wywołane niezrównoważoną reakcją zapalną. Obieranie na cel genów bakterii probiotycznych, np. Lactobacillus acidophilus, daje nadzieję na opracowanie bezpiecznych, niepolegających na lekach metod leczenia
– uważa doktor Mansour Mohamadzadeh.

Źródło: Kopalnia Wiedzy