fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Problem z wysokimi obcasami – zaproponuj iniekcje kolagenu

Dzięki wysokim obcasom nogi każdej kobiety wyglądają na dłuższe i smuklejsze, a stopy na mniejsze i zgrabniejsze. Pomimo znacznego dyskomfortu wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez szpilek. Tutaj z pomocą przychodzą nam iniekcje kolagenu.

Człowiek od najdawniejszych czasów jest przystosowany do chodzenia na boso. Nasze stopy są zbudowane w ten sposób, aby bez większych problemów utrzymywać cięzar całego ciała. W trakcie noszenia szpilek pięta wędruje ku górze, a cała siła ciążenia spoczywa na przodostopiu. Oprócz problemów takich jak odparzenia, ból przodostopia, nagniotki dochodzą jeszcze inne:

  • pogłębienie lordozy lędźwiowej i zwiazane z tym bóle kręgosłupa,
  • przykurcz łydek,
  • nierównomierne obciążenie śródstopia,
  • przykurcz ścięgna Achillesa, co utrudnia poruszanie się na płaskim obuwiu.

Lekarze w Wielkiej Brytanii podają, że liczba kobiet, która zdecydowała się na stopy wzbogacone kolagenem, wzrosła pięciokrotnie w zeszłym roku. Cena zabiegu iniekcji kolagenu w w podbicie stopy (w tzw. „poduszki”) wynosi 1080zl. i wystarcza na 2-3 miesiące. W stosunku do ceny wkładki silikonowej, która wynosi ok. 10 – 25 zł, koszt zabiegu kolagenowego nie należy do niskich.
Chirurdzy plastyczni z Harley Medical Group informują, że największa liczba takich zabiegów wzrasta przed Świętami Bożego Narodzenia.
– Być może w ten sposób kobiety przygotowują swoje stopy do szalonej nocy sylwestrowej lub okresu karnawału – twierdzi Dr Nick Milojevic z Harley Medical Group.
Niestety kolagen tak jak inne białka ulega biodegradacji, w skutek czego zabieg powinien być powtarzany. Co do efektów ubocznych, utrzymują się one do 48 godzin, są to przede wszystkim: ból i obrzęk. Po ustąpieniu nieprzyjemnych dolegliwości, kobiety odczuwają natychmiastowy efekt. Buty stają się wygodne i możliwy jest wielogodzinny spacer lub taniec.
Ciekawe czy w Polsce Panie zamiast silikonowych wkładek do obuwia wybiorą iniekcje kolagenu?