fbpx
22 Październik, 2019
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Producent kosmetyków zainwestuje w Polsce 8 mln zł

Spółka Elfa Pharm otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Chociwiu. Producent kosmetyków zamierza zatrudnić co najmniej 30 osób i zainwestować w Polsce 8 mln zł. 

Edyta Sancewicz dyrektor Departamentu Rozwoju i Strategii ŁSSE informuje: – Projekt przewiduje uruchomienie zakładu produkcji kosmetyków i wyrobów sanitarno-higienicznych w nowo zakupionym zakładzie w Chociwiu.

Co przewiduje projekt? Zainstalowanie nowych linii produkcyjnych służących do wytwarzania i konfekcjonowania kosmetyków. Wszystko to w pomieszczeniach już istniejących oraz dostosowanych do produkcji farmaceutycznej. Na jaką produkcję nastawia się zakład? Nowe asortymenty kosmetyków oraz artykułów sanitarno-higienicznych, jak również opakowania. Żeby jak najszybciej uruchomić produkcję i sprzedaż realizacja inwestycji została zaplanowana w trzech etapach.

Warto przybliżyć nieco markę Elfa Pharm. Otóż wchodzi ona w skład Grupy Elfa, do której należą działające na Ukrainie: Elfa Laboratoria w Kijowie oraz Naukowo-Produkcyjne Przedsiębiorstwo Elfa w Korosten. Grupa obecnie jest jednym z wiodących producentów kosmetyków na Ukrainie, a od 2011 eksportuje swoje wybory także do naszego kraju.

Źródło: rynekzdrowia.pl