fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
31 Marzec, 2020
Warszawa
-2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Proszki jednak bezpieczne

W celu zrozumienia przyczyn występowania wyprysku, badacze skupili się na analizie działania detergentów na skórę. Przeprowadzone badania dowiodły, że enzymy znajdujące się w większości detergentów nie są przyczyną podrażnienia bądź alergii skórnej.

Trzy brytyjskie szpitale przenalizowały doniesienia z ostatnich 10 lat na temat związku pomiędzy detergentami, a problemami skórnymi. Przedstawiono konkretne dowody świadczące o tym, że detergenty nie nasilają zmian skórnych.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzone badania na grupie stu dzieci dowiodły, że powstałe u nich odparzenia pieluszkowe nie wynikają ze stosowania proszków zawierających enzymy biologicznego.

Dodatkowe testy przeprowadzone na 6000 dorosłych pozwoliły uznać tego typu detergenty za bezpieczne dla skóry.

To, czego dowiedliśmy ostatecznie świadczy o tym, że enzymy znajdujące się w większości detergentów nie są przyczyną podrażnienia bądź alergii skórnej – twierdzi Doktor Sarah Wakelin, dermatolog, uczestnik grupy badawczej.

Dodatkowe badania zostały przeprowadzone przez Dr Colin Holden, przewodniczącą Brytyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów. Według jej opini, tego typu badania dają nadzieje na wykrycie przyczyn egzemy.