fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Przeciwbólowa papryka

Często w swoich gabinetach używamy kosmetyków antycellulitowych i odchudzających na bazie wyciągu z papryki. Ostatnie badania donoszą, że papryczka chili może odegrać również istotną role w medycynie.

Naukowcy z uniwersytetu w Teksasie przeprowadzili badania, których wyniki mogą okazać się ratunkiem da osób cierpiących na przewlekły ból. Zespół pod kierownictwem doktora Kenetha Hargreavesa stwierdził, że w trakcie odczuwania bólu w naszym organizmie powstaje substancja podobna do kapsaicyny znajdującej się w papryczce. Zahamowanie wytwarzania tej substancji może być skuteczną metodą, nawet całkowitej likwidacji bólu.

Co to za substancja? Kontakt naszego organizmu z kapsaicyną powoduje stymulację receptorów wanilinowych podtypu 1 lub VR1. Receptory te z kolei biorą udział w uwalnianiu substancji P, która przesyła informację o bólu do mózgu.

Nowe odkrycie amerykańskich naukowców pomoże okazać się ratunkiem, dla dużej grupy ludzi cierpiących na przewlekły ból np. osób z chorobami stawów i nowotworami. Obecnie kapsaicyna jest już wykorzystywana np. w plastrach przeciwbólowych.

Źródło: Rynek Zdrowia