fbpx
31 Maj, 2020
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Przeciwsłoneczne soczewki kontaktowe

Lato to trudny okres dla wszystkich korzystających z soczewek kontaktowych. Są małe, dyskretne i wygodne, ale niestety nie zapewniają ochrony przed promieniami słonecznymi…

Jednoczesne noszenie okularów przeciwsłonecznych i soczewek kontaktowych zazwyczaj nie zdaje egzaminu. Oprócz tego, że jest to dość kłopotliwe rozwiązanie, to jeszcze często skutkuje osłabieniem działania samych soczewek.

Doktor Jackie Ying z Institute for Bioengineering and Nanotechnology w Singapurze opracował technologię osadzania barwnika pozwalającą rozwiązanie tego problemu. Przeciwsłoneczne soczewki kontaktowe – podobnie jak okulary – zmieniają zabarwienie w zależności od tego czy przebywamy ciemniejszym pomieszczeniu, czy przemieszczamy się w bardziej nasłonecznione miejsce.

Technologia opracowana na Institute for Bioengineering and Nanotechnology na pewno uprzyjemni życie wielu osobom skazanym na korygowanie wady wzroku. Zastanawiamy się jednak jak będą wyglądały ulice pełne ludzi z czarnymi tęczówkami…Efekt może być nieco przerażający.

Źródło: PAP Life