fbpx
22 Maj, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Przeciwstarzeniowe jabłko

Już od dawna wiadomo, że ekstrakt z miąższu jabłka zawiera wysoko bio-dostępne polifenolowe antyoksydanty, które odgrywają kluczową rolę w hamowaniu procesów związanych ze starzeniem.

W kosmetologii wykorzystywany jest również ekstrakt z pestek z jabłek, który bogaty jest w nasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Dawniej stosowane były również octy jabłkowe, które mają właściwości przeciwalergiczne, leczą niektóre dolegliwości skórne,a nakładane na skórę głowy zapobiegają wypadaniom włosów.
Te oraz wiele innych dobroczynnych właściwości jabłek zauważył znany Szwajcarski producent kosmetyków. Od lutego 2008 r. w laboratoriach prowadzono badania dotyczące składnika kosmetycznego o nazwie PhytoCellTec Malus Domestica. Zawiera on rzadką odmianę komórek macierzystych, których głównym zadaniem jest ochrona komórek macierzystych skóry i mieszków włosowych.
Producent przeprowadził testy in vivo i in vitro, w których badano wpływ składnika na komórki macierzyste ludzkiej pępowowiny. Okazało się, że PhytoCellTec Malus Domestica stymuluje komórki macierzyste oraz chroni je przed stresem wywołanym przez promieniowanie UV. Inną ciekawą własnością składnika jest zdolność do regeneracji mieszków włosowych.