fbpx
22 Styczeń, 2020
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Produkty przeciwzmarszczkowe przyspieszają regenerację po mikro-nakłuwaniu

Używanie wieloskładnikowych, przeciwzmarszczkowych produktów nawilżających przed i po zabiegu wiąże się ze znaczną poprawą atrybutów skóry, takich jak: rozświetlenie, ton i gładkość.

Naukowcy ocenili bezpieczeństwo, tolerancję oraz skuteczność produktów nawilżających do twarzy w otwartym badaniu klinicznym. Oceniali kobiety, które używały produktów przez 2 tygodnie, następnie zostały poddane zabiegowi mikronakłuwania i na koniec znów używały produktów, tym razem przez 4 tygodnie. Z 15 uczestników, których średnia wieku wynosiła 51 lat i posiadających zmarszczki w przedziale od łagodnych do umiarkowanych, u 80% zauważono poprawę rozświetlenia skóry, u 73% 12-krotną poprawę tonu, u 87% 7-krotną poprawę gładkości oraz struktury skóry. Sumując to wszystko u 67% badanych zauważono 6-krotną poprawę ogólnego wyglądu skóry.

Po zabiegu występowanie rumienia i obrzęku znacznie wzrosło i w momencie gdy po 4 tygodniach obrzęk całkowicie zanikł, jeden z uczestników badania wciąż posiadał niewielkie rumieńce. Na ostatniej wizycie wyniki z oceny uczestników wykazały ogólną poprawę jasności, tekstury oraz pigmentacji skóry. 60% badanych poleca tę procedurę rodzinie i przyjaciołom.

SC Beauty Magazine