fbpx
24 Maj, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Przed sesją ? bakteria!

Dla wszystkich studentów kosmetologii zbliża się czas sesji. Czasy, w których przy życiu trzymały nas tylko hektolitry kawy odchodzą w niepamięć. Teraz w nauce pomagać nam będą bakterie!

Występująca w glebie bakteria Mycobacterium vaccae zwiększa efektywność procesu uczenia się ? takiego odkrycia dokonała Dorothy Matthews z Sage Colleges w Troy w stanie Nowy Jork. W przeprowadzonym przez nią doświadczeniu, myszy, którym podawano w posiłkach bakterie, dwukrotnie szybciej radziły sobie z zawiłościami labiryntu niż zwierzęta, którym żywych kultur bakterii nie podawano. Zwierzęta karmione bakteriami były również bardziej spokojne niż grupa porównawcza.

Kiedy zwierzętom odebrano możliwość konsumowania żywych kultur Mycobacterium vaccae, traciły one nowo nabyte zdolności i znowu uzyskiwały gorsze wyniki.

To nie pierwszy raz, kiedy badano ten rodzaj bakterii. Wcześniej wszczepiano je do mózgu myszy i w efekcie uzyskiwano stymulację wzrostu neuronów, wzrost poziomu serotoniny i obniżenie poczucia niepokoju.

Wprawdzie od myszy jeszcze daleko do człowieka, ale kto wie, może za kilka lat przed egzaminami, zamiast jeść czekoladę, będziemy się dopingować bakteriami?

Źródło: Rynek Zdrowia