fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
31 Marzec, 2020
Warszawa
0 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Przez internet czy w realu?

Waciki, kosmetyki, a nawet sprzęt lepiej kupować przez internet czy czy w realu. Według najnowszych badań ukazanych w aktualnym numerze Journal of Consumer Research tradycyjne sklepy nadal mają przewagę nad internetowymi. 

Nie kupię kota w worku

Przed przystąpieniem do zakupów prawie zawsze poszukujemy opinii na temat danego produktu. Gdy zebrane informacje potwierdzają, że dokonaliśmy trafnego wyboru, przystępujemy do zakupów. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie……czas oczekiwania na dany produkt.

Profesor Leonard Lee uważa, że tradycyjne sklepy mają wciąż przewagę, związaną z tym, że mogą oferować promocje na towar dostępny na miejscu, którym klienci mogą się cieszyć natychmiast. 

Wszystko na „już”

Badacze przeprowadzili cztery eskperymenty, w których sprawdzali u ochotników zależność między konsumpcją a zadowoleniem. W jednym z nich badani kupowali sok pomarańczowy, połowa płaciła pełną cenę, połowa połowę ceny, część wypijała sok od razu, część po 15 minutach. Ankieta wykazała, że największą satysfakcję wyrażali ci, którzy płacili połowę i pili natychmiast. Jeśli musieli czekać, byli znacznie mniej zadowoleni. 

Zatem konieczność oczekiwania na przesyłkę w dużej mierze zabija z nas radość wykorzystania cenowej okazji.