fbpx
04 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Przynano stypendia dla młodych badaczy

2 października 2013 roku ministerstwo nauki przyznało stypendia 137 młodym naukowcom. Laureaci będą otrzymywać ponad cztery tysiące miesięcznie.

W komunikacie ministerstwa przesłanym do PAP czytamy: W VIII edycji konkursu na stypendia dla młodych wybitnych uczonych wpłynęło ponad 500 wniosków. Spośród nich wyłoniono 137 laureatów, którzy zdobyli co najmniej 90 punktów. Tegoroczni stypendyści reprezentują dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, nauk o sztuce i twórczości artystycznej, nauk przyrodniczych, technicznych, ścisłych, rolniczych i medycznych.

Warto wiedzieć, że stypendia przyznawane są naukowcom do 35. roku życia, którzy cieszą się imponującym dorobkiem naukowym i prowadzą wysokiej jakości badania. Otrzymują je oni na okres do roku do 3 lat, w wysokości czterech tysięcy złotych miesięcznie. Dlatego na ten cel resort nauki przeznaczył ponad 22 tysiące złotych.

Jak podkreśla minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka Dzięki przyznawanym co roku stypendiom dla wybitnych młodych naukowców możemy wspierać rozwój karier najlepszych uczonych z młodego pokolenia. To nagroda za ich pasję naukową i przekraczanie naukowych granic. Gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom tego prestiżowego stypendium – dodaje.

Kto należy do grupy ambitnych szczęśliwców? Młodzi badacze zatrudnienia w instytucjach Polskiej Akademii Nauk, na uczelniach lub w instytutach badawczych. Wnioski o takie stypendia składa bowiem instytucja zatrudniająca młodego naukowca, a ocena obejmuje nagrody oraz udział w projektach międzynarodowych, poziom prowadzonych badań oraz dorobek naukowy kandydata.

Wszystkim uhonorowanym gratulujemy i czekamy na rezultaty prowadzonych eksperymentów, szczególnie tych, które będą miały wpływ na branże kosmetyczną!

Źródło: PAP