fbpx
23 Luty, 2020
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Reklamuj gabinet w internecie!

Wielokrotnie pisaliśmy już o stale rozwijającym się rynku reklamy internetowej, namawiając tym samym wszystkich właścicieli gabinetów do promowania swoich usług właśnie w ten sposób. Najnowsze dane potwierdzają, że rynek reklamowy w coraz większym stopniu przenosi się do wirtualnej rzeczywistości.

Według szacunków ZenithOptimedia w przyszłym roku przychody z rynku reklamy internetowej wzrosną aż o 7,3% (7,47 miliardów złotych), co łącznie da wartość całego rynku reklamy online na poziomie 930 milionów złotych.

Inne gałęzie reklamy nie zanotują tak dużych wzrostów, głównie z powodu odrabiania strat po ubiegłorocznym kryzysie. Mimo wszystko, dane z tego roku wskazują, że najbardziej popularnymi (oczywiście wyłączając wirtualną rzeczywistość) miejscami do umieszczania reklam są telewizja, kino i radio.

Wszystkie globalne wyliczenia, jakie do nas docierają, pozornie nie mają wiele wspólnego z naszą małą, dość specyficzną branżą. Warto jednak obserwować miejsca, w których umieszczane są reklamy największych firm, bo to one wskazują nam, gdzie najczęściej sięgają potencjalni klienci innych towarów i usług.

Taka analiza oczywiście nie zastąpi refleksji nad strategią marketingową gabinetu, ale na pewno pomoże nam znaleźć odpowiedni kierunek rozwoju.

Źródło: www.interaktywnie.com