fbpx
26 Styczeń, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Relacja z Kongresu Podologicznego Estetyka Manus

Kongresy Podologiczne organizowane od ośmiu lat przez Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia ESTETYKA cieszą się nie tylko ogromną frekwencją i zainteresowaniem, ale odbywają się w bardzo sympatycznej atmosferze. Spotkania w gronie znajomych, wymiana doświadczeń, zakupy po okazyjnej cenie, emocje związane z loterią i nagrodami są nie do przecenienia.

Podologia, jak pokazuje doświadczenie, należy do jednej z najbardziej przyszłościowych dziedzin, dlatego warto zajmować się tym tematem. I to jednoznacznie stwierdzili zarówno uczestnicy Kongresu, jak i wystawcy, których opinie przedstawiamy w kolejnym numerze Gabi.net Estetyka & Zdrowie.

Oferta wystawców – specjalistycznych firm obejmowała nie tylko produkty do zdobienia, pielęgnacji, dłoni, stóp i paznokci, ale również przyrządy, aparaturę, akcesoria, rajstopy i skarpety „do zadań specjalnych” – z domieszką srebra, przędzy bambusowej, a nawet alg morskich. Wszystko to po to, by nasze stopy czuły się komfortowo.

Duże zainteresowanie podologią z pewnością wiąże się z zapotrzebowaniem rynku na wysokiej klasy specjalistów, będących w stanie interdyscyplinarnie rozwiązywać problemy kończyn dolnych. Konieczne są rozwiązania prawne i opracowanie standardów, na podstawie których ten zawód będzie mógł powstać. Są już wprawdzie specjalizacje wprowadzane przez coraz liczniejsze szkoły i uczelnie, ale brakuje podstawowych regulacji. Uczestnicy Kongresu mogli posłuchać wykładów m.in. na temat.:  jak leczyć przewlekłą chorobę żylną, nadpotliwość stóp i dłoni u dzieci i młodzieży, jak wygląda rekonstrukcja płytki paznokciowej w przypadku grzybicy, posłuchać o oprogramowaniu do zarządzania gabinetem podologicznym oraz dowiedzieć się o planowanych wymaganiach sanitarnych dla salonów świadczących usługi w zakresie manicure-pedicure, podologii, w świetle nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia, o których opowiedziała Naczelnik Wydziału ds. Nadzoru Sanitarnego.

VIII Kongres Podologiczny uświetniły nagrody rozlosowane wśród uczestników, od naszych Fundatorów: Tołpa, Sylveco, Herba Studio, DelaWell, Rebis, Lekam, Peggy Sage.

Dziękujemy Patronom Medialnym, między innymi scbeaut2.ssd-linuxpl.com oraz Partnerom: Schuelke, Zdrowe Nogi, Specjalistyczna Edukacja Kosmetyczna.