fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
24 Marzec, 2020
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Robot Ally

Robot określi typ skóry a komputer dobierze kosmetyk

Popularny hipermarket Real uruchomił w miejscowości Tönisvorst w Niemczech, sklep przyszłości w którym testowane są nowe technologie i innowacyjne techniki sprzedaży. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się specjalnie zaprojektowany robot, który udziela klientom specjalistycznych porad kosmetycznych.

Robot, z długimi podkręconymi rzęsami, ciepłym kobiecym głosie i dźwięcznym imieniu Ally zachęca do odwiedzin działu kosmetycznego. Przy jego pomocy klientki potrafią samodzielnie określić typ skóry, a także mogą uzyskać specjalistyczne porady z zakresu pielęgnacji cery.

Robot posiada sensory ruchu, dzięki czemu uruchamia się, jedynie w przypadku wykrycia klienta.

Robot Ally

Robot Ally

Na dziale kosmetycznym obecne jest również samoobsługowe stanowisko, pozwalające na dobór odpowiednich kosmetyków. Po zajęciu miejsca w fotelu i uruchomieniu oprogramowania na ekranie pojawia się fotografia klienta, a komputer umożliwia przeprowadzenie wirtualnej metamorfozy. System dokonuje analizy kolorystycznej i pomaga w dokonaniu wyboru odpowiedniego tuszu, podkładu, pomadki, a nawet farby do włosów.

 

Jak podkreślają menadżerowie sieci handlowej – innowacje, które najlepiej zostaną ocenione przez klientów będą sukcesywnie wprowadzane w wszystkich placówkach.