fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Rygorystyczne przepisy mogą zagrażać technologiom

Rygorystyczne przepisy mogą zahamować rozwój innowacji kosmetycznych. Pomimo tego, iż przepisy dotyczące składników mają zapewnić konsumentom bezpieczeństwo, przemysł musi podjąc działania aby regulacje prawne nie zahamowały jego rozwoju.

Technologie przemysłowe zapewniają powstawanie wielu nowych produktów, które zanim trafią do konsumentów muszą być przebadane pod względem bezpieczeństwa. Jednakże wytwarzane produkty znajdują się na granicy lek/kosmetyk co całkowicie zmienia ich przepisy prawne. Zatem istnieje problem do jakiej kategorii przypisać dany produkt. W Unii Europejskiej produkt jest albo lekiem albo kosmetykiem, jednak nie może stanowić połączenia obu kategorii. Według rozporządzeń przykładem kosmetyku może być produkt do mycia, zmiany wyglądu, nadający zapach, mający wlaściwości ochronne bądż zapewniające utrzymanie wyglądu w dobrej kondycji.

Jeśli natomiast produkt ma właściwości ingerujące w zmianę fizjologii, ma właściwości diagnostyczne bądż zapobiegające chorobie, to wchodzi w zasięg medycyny, to jego klasyfikacja może się okazać trudna.