fbpx
22 Lipiec, 2019
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Rynek kosmetyczny podbija internet

Polacy coraz częściej kupują kosmetyki przez internet –informują autorzy Polskiego Badania Internetu. Użytkowników stron www zapytano o to, czy kiedykolwiek kupowali w sieci produkty związane ze zdrowiem i urodą. Aż 56% respondentów odpowiedziało twierdząco.

Wśród najczęściej kupowanych produktów znalazły się witaminy i minerały (25%) oraz kosmetyki apteczne (23%). Aż 16% badanych za pośrednictwem internetu zaopatruje się w kosmetyki i suplementy diety wspomagające odchudzanie. Leki bez recepty kupuje 14% pytanych, natomiast kosmetyki i inne preparaty dla dzieci – 10%. Najmniejszą grupę wśród wybieranych produktów stanowią materiały opatrunkowe i higieniczne (8%).

Więcej na temat badania

Przedstawione powyżej dane pochodzą z raportu Polskich Badań Internetu na temat serwisów o zdrowiu. Po wykonaniu wszystkich analiz okazało się, że ponad 8 milionów Polaków poszukuje w sieci informacji na temat zdrowego stylu życia, diet oraz chorób i ich leczenia. Zainteresowanie jest ogromne, więc takich serwisów każdego roku powstaje coraz więcej.

Autorzy znaleźli aż 200 stron internetowych oferujących możliwość sprawdzenia informacji o objawach chorób i korzystania z porad lekarskich. Portale o tematyce zdrowotnej często umożliwiają również wyszukiwanie na mapie najbliższej przychodni lub zapoznanie się z opinią innych pacjentów na temat danego lekarza.

Źródło: www.pbi.org.pl/ Rynek Zdrowia