fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
28 Marzec, 2020
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Salon Wiosna 2008

W wyjątkowo wietrzny pierwszy weekend marca w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI odbyły się XXIII Targi Kosmetyczne i Solaryjne SALON WIOSNA 2008. Mimo ostrzeżeń synoptyków przed szalejącym huraganem Emma, chętni odwiedzenia największych wiosennych targów kosmetycznych w Polsce nie zostali w domach. Przybyło prawie 8 tysięcy zwiedzających, by zapoznać się z ofertą 148 wystawców, prezentujących około 400 marek. Na Salonie jak zawsze znalazły się firmy polskie i zagraniczne, reprezentujące wiodące marki rynku kosmetycznego i solaryjnego, w tym polskie laboratoria kosmetyczne i światowe marki branżowe.

Po raz pierwszy najważniejsza wiosenna impreza targowa dla branży kosmetycznej i solaryjnej w Polsce, organizowana przez Związek Pracodawców – Wystawców Kosmetyki Profesjonalnej składa się z dwóch edycji – za nami SALON WIOSNA, a 19-20 kwietnia zapraszamy na SALON URODY. To nie koniec nowości – kupujący razem z biletem otrzymywali KARTĘ STAŁEGO KLIENTA ZP-WKP. Ta wielokrotnego użytku karta uprawniać będzie do korzystania z wielu promocji, takich jak na przykład bilety wstępu na imprezy organizowane przez ZP-WKP ze specjalnym rabatem czy premiowania zakupów. Osoby, które kupiły bilet na Salon Wiosna i otrzymały te kartę, wejdą bezpłatnie na Salon Urody w dniach 19 – 20 kwietnia, także w Centrum Expo.

Salonowi Wiosna 2008 towarzyszył Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny pod hasłem Uroda w rękach profesjonalistów” , a równolegle w dwóch innych salach odbywały się pokazy firmowe zabiegów kosmetycznych. Również Polski Związek Solaryjny przeprowadził seminarium.

Na Kongres zaproszono wykładowców z wielu dziedzin. Międzynarodowi goście to znana już polskiej publiczności specjalista ayurvedy Sarah Cosnac, która spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem kosmetyczek już na Salonie Jesień i Salonie Wrocław. Pierre de Robert – masażysta aromarefleksolog zaprezentował kolejne metody masażu, a po wykładzie Dominique Pierson’a sprzedaż w gabinecie kosmetycznym powinna okazać się niezwykle prosta i wdzięczna. Manuel A. Vanegas z USA zajął się kapsułami w gabinecie, bo w dobie trendów spa trzeba orientować się, czy to rzeczywiście opłacalna inwestycja. Zaprosiliśmy także wspaniałe polskie grono wykładowców: masażystę Piotra Szczotkę, dr n med. Lubomira Lembasa, specjalistę chirurgii plastycznej i estetycznej, współpracownika dr Andrzeja Sankowskiego, kosmetologa Iwonę Białas, dr n. med. Patryka Tarkę oraz znawcę zagadnień finansowych Jacka Klepackiego.

Salon Wiosna to także zawody i konkursy dla kosmetyczek i uczennic szkół kosmetycznych.

Laureatami VII Mistrzostw Polski Nail Design w kategorii akryl zostali:

I MIEJSCE – Joanna Nawrocka

II MIEJSCE – Dominika Richter

III MIEJSCE – Marek Wierzchowski.

W kategorii żel najlepsze okazały się:

I MIEJSCE –Anna Gembala- Papież

II MIEJSCE –Marta Gacka

III MIEJSCE –Aneta Knopp.

V Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Artystycznego Szkół Kosmetycznych i Makijażu Czarna Perła wygrała Joanna Rydzyńska, II miejsce przyznano Magdalenie Kossakowskiej, III – Aleksandrze Chądzyńskiej.

Laureatka pierwszego miejsca otrzymała wyjazd zagraniczny i nagrody rzeczowe.

Wyjazd do Tunezji w Konkursie dla Kosmetyczek przypadł Annie Kołowskiej.

Sponsorem Głównym XXIII Targów Salon Wiosna 2008 była firma JANSSEN COSMECEUTICAL, patronem medialnym KOSMETYKA PROFESJONALNA Magazyn Związku Pracodawców-Wystawców Kosmetyki Profesjonalnej oraz SALON I ELEGANCJA

 

żródło: zpwkp