fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Salon Wrocław 2008

Blisko 3 tysiące osób odwiedziło w prawdziwie zimowy weekend 22-23 listopada IX Targi Kosmetyczne i Solaryjne Salon Wrocław 2008. Zwiedzających nie odstraszyły ani wyjątkowe korki na wrocławskich ulicach, ani śnieżna zawierucha, dopisali pobijając kolejny rekord frekwencji na naszej imprezie.

Nowe miejsce targów – Hala IASE na ulicy Wystawowej okazało się strzałem w dziesiątkę – z bardzo dobrych warunków wystawienniczych zadowoleni byli zarówno wystawcy, jak i klienci. Przestronne dwie hale wypełnione były zwiedzającymi, ale nie można było narzekać na tłok i ścisk. Na parterze prezentowały swą ofertę firmy z branży paznokciowej”, na pierwszym piętrze ulokowani zostali producenci i przedstawiciele firm kosmetycznych, oferujących produkty do pielęgnacji twarzy i ciała oraz urządzenia i aparaturę do gabinetów kosmetycznych i solaryjnych.

Pełną frekwencję miał Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny, który odbył się w sobotę 22 listopada.

Wśród wykładowców znaleźli się we Wrocławiu:

  • Sarah Cosnac z wykładem z ajurvedy i pokazem masażu,
  • Karolina Leleń z tematem Kosmetyki przeciwstarzeniowe – wyzwanie współczesnej kosmetologii”,
  • Piotr Szczotka z wykładem Twarz emocjonalna – dostosowanie masażu do indywidualnych potrzeb. Masaż w medycynie estetycznej”,
  • Katarzyna Olschowka przybliżająca temat Nowe miejsca pracy w gabinecie kosmetycznym dzięki środkom unijnym”
  • dr Edyta Engländer z tematem Bezpieczne piękno – przegląd najnowszych metod stosowanych w medycynie estetycznej”.

W niedzielę odbyły się warsztaty Spotkanie z AJURVEDĄ” oraz pokazy najnowszych zabiegów firm kosmetycznych.

Tradycyjnie Targi zakończyły się losowaniem nagród w Konkursie dla Kosmetyczek.

Główną nagrodę ufundował organizator Salonu Wrocław – Związek Pracodawców-Wystawców Kosmetyki Profesjonalnej – a był nią wyjazd dla dwóch osób do Tunezji. Nagroda ta trafiła w ręce Eweliny Sztajerowskiej. Laureatka nie kryła wzruszenia i radości odbierając z rąk Macieja Trochimowicza, prezesa ZP-WKP tę egzotyczną wycieczkę. Pozostali laureaci konkursu otrzymali bogate zestawy kosmetyków ufundowane przez firmy: DR. Belter Cosmetic, Bielenda Kosmetyki Naturalne, Chantarelle, Dermika Salon & Spa, Laboratorium Kosmetyczne Floslek, Italian Beauty, Jadwiga i Janssen Cosmeceutical.

źródło: zpwkp