fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
19 Styczeń, 2020
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Serum Melaclear zmniejsza oznaki starzenia?

Według wyników badań opublikowanych w “Journal of Drugs in Dermatology”, serum Melaclear stosowane razem z ochroną przed promieniowaniem UV na skórę twarzy może znacznie poprawić jej jakość, zapobiec fotostarzeniu i pomóc w walce z oznakami starzenia.

Osoby przeprowadzające to jednofazowe, obserwacyjne badanie starały się ocenić skuteczność oraz działanie owego serum. W badaniach wzięło udział 10 zdrowych kobiet, w wieku od 30 do 70 lat, które borykały się z umiarkowanymi przebarwieniami i oznakami starzenia się skóry. Uczestniczki stosowały serum dwa razy dziennie – rano i wieczorem – na twarz oraz szyję, razem z kremem z filtrem UV, przez 12 tygodni. Wyniki dotyczące skuteczności i tolerancji oceniono po 4, 8 i 12 tygodniach przy użyciu znormalizowanych fotografii oraz oceny eksperckiej. Wizualne badanie twarzy i szyi oceniło parametry jakości skóry w tym: blask, gładkość, pigmentację, rozmiar porów i odcień skóry. Zmiany nasilenia zmarszczek i przebarwień zostały poddane dalszej ocenie.

Pierwszorzędnym punktem końcowym badania była ogólna poprawa jakości skóry mierzona przy użyciu globalnej skali doskonalenia estetycznego (GAIS).

Wszystkie oceny badaczy wykazały znaczną poprawę. Średnia ocena satysfakcji pacjenta dla ogólnej skuteczności leczenia to “zadowolony”. W trakcie badań nie zgłoszono żadnych działań niepożądanych, a serum okazało się być bardzo dobrze tolerowane.