fbpx
22 Lipiec, 2019
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Sezon ślubny – jak go skutecznie wykorzystać?

Sezon ślubny to ruchliwy czas dla każdego gabinetu kosmetycznego. A przynajmniej z założenia taki właśnie powinien być. Panny Młode zrobią wszystko, by wyglądać perfekcyjnie w dniu swojego ślubu, dlatego też całe tygodnie, a czasem miesiące przez wielkim wydarzeniem planują serie zabiegów w salonach kosmetycznych. A zatem nic tylko zakasać rękawy i zastanowić się jak przyciągnąć jak największą liczbę „ślubnych” klientek. 

Must have przyszłych mężatek

Dla wielu panien istnieje swego rodzaju „must have” wśród zabiegów, które bezwarunkowo należy sobie zafundować przed ślubem. Ważne jest na przykład oczyszczanie twarzy czy mikrodermabrazja. Dla wielu kobiet henna brwi albo wydłużanie rzęs będą miały kolosalne znaczenie. Konieczne jest również opalanie natryskowe no i oczywiście manicure i pedicure, o makijażu już nie wspomniawszy. 

Jeśli któryś z zabiegów chętnie wybieranych przez przyszłe mężatki u nas kuleje to jak najbardziej warto nad nim popracować. Jeśli czegoś brakuje, z pewnością warto poszerzyć ofertę. Im bardziej szczegółowa, im bogatsza będzie nasza oferta, tym większe szanse na przyciągnięcie jak największej liczby klientek i jak największy zarobek.

Kompleksowa usługa w promocji

Warto również pomyśleć o pakietach, z których kompleksowo panie będą mogły skorzystać. Nie tylko takich, które zagwarantują skorzystanie z kilku różnych zabiegów w gwarancyjnej cenie samym Pannom Młodym, ale także takich, które umożliwią sprowadzenie do naszego salonu całego zastępu pannie towarzyszącego. Panny Młode to przecież także i świadkowe, druhny, matki, teściowe, siostry i bratowe, które z pewnością choć nie tak idealnie jak przyszłe mężatki chcą wyglądać na ich ślubie, to na pewno pragną zaprezentować się jak najlepiej. Dlatego swoją ofertę w tym gorącym okresie warto tworzyć także z myślą o nich. 

Pracujemy intensywniej

Wiele gabinetów w trakcie trwania sezonu ślubnego decyduje się także na wydłużenie godzin pracy.  Jeśli pracujemy dłużej od konkurencji z pewnością mamy szansę na większy zarobek, a zwłaszcza w tak gorącym okresie, jakim jest sezon ślubny. Dopasowując godziny pracy do klienta zagwarantujemy sobie okazję na większy ruch w biznesie i przyciągnięcie jak największej liczby klientek.

Klatka po klatce

A może by tak pójść o krok dalej? Skoro każda chwila w tak pięknym dniu dla wychodzących za mąż dziewcząt jest na wagę złota i najlepiej, by każda była precyzyjnie udokumentowana, to dlaczego by nie zaprosić także fotografa do naszego salonu, by uwiecznił moment przygotowań do ślubu? Takie rozwiązanie może się okazać konkurencyjne dla większości gabinetów kosmetycznych, a zadowolić może z pewnością niejedną Pannę Młodą. 

Warto pamiętać jednak, że Panna Młoda to także bardzo wymagająca klientka. Skoro na swoim ślubie pragnie prezentować się perfekcyjnie, to i tego będzie wymagała od nas. Dlatego warto przywiązywać wagę do najdrobniejszych szczegółów. 

Jak jeszcze urozmaicić naszą ofertę? Jak ją wzbogacić i sprawić, by dogodziła nawet tej najbardziej wybrednej klientce? Jak zróżnicować na tle konkurencji, by zadbać o jak największy ruch w biznesie? Pewnie jest jeszcze kilka dobrych pomysłów, które pomogą w uzyskaniu większej liczby klientek. Znacie jakieś sposoby, którymi chcielibyście się podzielić?