fbpx
04 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Skanowanie i leczenie bez nacinania skóry. Czy to możliwe?

Naukowcy z University of British Columbia opracowali specjalistyczny mikroskop, który ma potencjalną zdolność do diagnozowania chorób, które obejmują raka skóry i wykonują niezwykle precyzyjną operację – wszystko bez cięcia skóry.

„Nasza technologia pozwala nam szybko skanować tkankę, a kiedy widzimy podejrzaną lub nieprawidłową strukturę komórkową, możemy wykonać ultra-precyzyjną operację i selektywnie leczyć niechcianą strukturę w tkankach, bez wykonywania nacięć na skórze”, powiedział Yimei Huang, autor badania.

Mikroskop jest urządzeniem, które pozwala na obrazowanie żywej tkanki do około jednego milimetra głębokości za pomocą ultraszybkiej wiązki lasera podczerwieni. Co odróżnia mikroskop naukowców od poprzedniej technologii? Jest zdolny do cyfrowego skanowania żywej tkanki, ale także leczenia tkanek poprzez intensyfikację ciepła wytwarzanego przez laser.

Po zastosowaniu mikroskopu do leczenia chorób skóry, specjaliści medyczni mogą wskazać dokładną lokalizację nieprawidłowości, zdiagnozować je i leczyć natychmiast. Mikroskop może być stosowany w leczeniu każdej struktury ciała, która jest osiągalna przez światło i wymaga bardzo precyzyjnego leczenia, w tym nerwów lub naczyń krwionośnych w skórze, oku, czy też mózgu.

“Jesteśmy pierwszymi osobami, które stworzyły tą technologię i chcą ją wykorzystać w medycynie”, mówi Huang.

SC Beauty Magazine