fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
26 Marzec, 2020
Warszawa
10 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Skażone środowisko nasila łysienie

Naukowcy z Queen Mary University of London uważają, że proces łysienia androgenowego typu męskiego jest zależny od czynników środowiskowych, w szczególności t.j. palenie tytoniu czy zanieczyszczenie powietrza. Mężczyźni zamieszkujący zanieczyszczone obszary są bardziej zagrożeni łysieniem.

Angielscy naukowcy uważają, że hamowanie wzrostu włosów wynika z blokowania wytwarzania struktur białkowych włosa przez toksyny obecne w śrdowisku. Do badań zostały wykorzystane mieszki włosowe łysiejących mężczyzn. Badacze wciąż podtrzymują, że łysienie posiada charakter dziedziczny, jednakże najprawdopodobniej niekorzystny wpływ środowiska nasila te zmiany.

Profesor Mike’a Philpotta, sądzi, że każda substancja zanieczyszczająca środowisko, która ma możliwość przeniknięcia przez barierę skórną, może negatywnie oddziaływać na mieszki włosowe.

Badacze zaobserwowali zaburzenie wzrostu włosa w wyniku stresu oksydacyjnego. Jednak skutki oddziaływania wolnych rodników są pogłębiane przez palenie tytoniu i zanieczyszczenia powietrza.

W niedalekiej przyszłości naukowcy z Queen Mary University of London planuję rozpocząć hodowle włosów w niekorzystnych warunkach środowiskowych (np. obecność wysokiego stężenia nikotyny w powietrzu).

Badania będą miały na celu określenie ich potencjalnegoy wpływu na łysienie.