fbpx
19 Luty, 2020
Warszawa
7 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Skin Coach w Polsce?

Współczesne tempo życia wymaga zwiększenia wydajności intelektualnej, skuteczności w działaniu oraz bycia niemal idealnym. W tym wszystkim narodził się nowy zawód – Skin Coach.

Dbałość o samodoskonalenie obecnie przechodzi apogeum i stąd jak grzyby po deszczu powstają nowe rodzaje coachingu. Jednym z nich jest skin coaching, który opiera się na połączeniu wiedzy z zakresy kosmetologii i psychologii. 

Czym w ogóle jest coaching?

To przede wszystkim proces szkolenia przy użyciu metod psychologicznych. Coaching pozwala na ustalenie konkretnych działań, podejmowanie trafniejszych decyzji i pełne wykorzystanie swoich naturalnych umiejętności. Istotą samego szkolenia jest zmotywowanie i towarzyszenie osobie uczącej się, to indywidualna praca z coachem, w której ważne są: przyszłość i teraźniejszość. Osoby poddające się coachingowi uważają, że dzięki metodzie rozwinęli własne umiejętności, talenty oraz pełniej wykorzystali własny potencjał.

A jak to się odnosi do samego skin coachingu?

Jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie pielęgnacji skóry z rozwojem osobistym. Posiadanie wiedzy związanej z pielęgnacją skóry oraz odpowiednie wykorzystanie jest gwarancją pięknej i zadbanej skóry. Osoba, która bierze udział w szkoleniu musi być tak zmotywowana, aby sama chciała zmienić swoje dotychczasowe sposoby dbania o skórę. Wiąże się to z nauką na temat budowy skóry, procesów w niej zachodzących, składników kosmetyków, a nierzadko również elementów prawidłowego odżywiania itp.

Sam Skin Coach nie jest nauczycielem. To jakby osoba, która motywuje do zmian nawyków w pielęgnacji skóry. Umożliwia osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów własnej pracy, przy czym pozwala klientowi być sobą i nie naciska na stosowanie konkretnych metod.

Co zrobić, aby stać się Skin Coachem?

W środowisku rozwojowym panuje niesamowita fascynacja tym zawodem. Jeżeli pojawi się u nas chęć zostania Skin Coachem musimy zastanowić się czy ten pasjonujący zawód właściwie jest dla nas. Coaching wymaga ogromnej cierpliwości, otwartości i umiejętności koncentracji przez dłuższy czas. Zastanów się również czy posiadasz cechy dobrego coacha:

  • jesteś cierpliwy/a, uważny/a
  • potrafisz wierzyć w ludzi bardziej niż oni w siebie
  • masz olbrzymią pasję na temat kosmetologii,l psychologii i rozwoju osobistego
  • masz dobre zdolności trenerskie
  • odczuwasz chęć pomocy innym.

W Polsce brakuje przepisów związanych z zawodem coacha. Aktualnie rynek jest otwarty i coachem można zostać bez spełniania żadnych formalnych norm i obowiązków. Powodzenia!