fbpx
02 Lipiec, 2020
Warszawa
25 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Skóra jak u Azjatki

Porcelanowa i nieskazitelna…….Jaki rytuał mają Koreanki? Co sprawia, że ich skóra wygląda tak perfekcyjnie?

Niektórzy fani kosmetyków zawzięcie sprowadzają produkty kosmetyczne z Azji, licząc na to, że ich skład oraz właściwości będą o niebo lepsze od tych europejskich. Czy skład kosmetyku ma związek z nienaganną cerą u azjatów?

 Tak naprawdę predyspozycje genetyczne oraz codzienny rytuał ma największy wpływ na wyglad Koreanek. Azjaci starają się być perfekcjonistami. Codzienna toaleta to istny rytuał, który ma utrzymać skórę w idealnej kondycji.

Jako, że Azjatki mają mniejszą tendencję do zmian trądzikowych, ich pielęgnacja opiera się przede wszystkim na nawilżaniu, odbudowaniu bariery lipidowej i ochrony przed promieniowaniem UV.

Demakijaż

Demakijaż przedstawia się następująco. Na początku wykonywany jest demakijaż przy użyciu oleju, a następnie pianki do twarzy. 3 razy w tygodniu wykonywany jest peeling, po którym nakładana jest maska w postaci płachcia nasączonego substancjami nawilżającymi, odżywczymi lyb przeciwzmarszczkowymi.

Po każdym zabiegu kosmetycznym na skórę zawsze nakładany jest tonik, który jest istotnym elementem w pielęgnacji skóry. Prawidłowo przywrócone pH zmniejsza tendencję do zmian trądzikowych.

Kosmetyki

W kosmetyczkach kobiet, nawet nastoletnich, nie może zabraknąć także serum, które jest aplikowane na skórę kilka razy w tygodniu.

Na tak przygotowaną skórę nakładany jest zazwyczaj lotion nawilżający lub przeciwzmarszczkowy, a następnie krem BB lub CC. W przeciwieństwie do europejskich kremów BB/CC, produkty azjatyckie są bardzo bogate pod względem ilości składników aktywnych, a zwłaszcza składników wybielających i filtrów UV.