fbpx
11 Lipiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Skóra węża wypiera panterkę

Ekstrawagancki wzór nawiązujący do wężowej skóry, to prawdziwy hit wiosny 2013! Czy zwierzęce motywy królować będą tylko na tkaninach i dodatkach, a może zagoszczą również na paznokciach polskich pań?

W kolekcjach na nadchodzący sezon projektanci postawili na wężową skórę w setkach wariantów kolorystycznych. Już nie tylko szaro-czarno-brązowe odcienie, ale i gadzie elementy w głębokiej zieleni, szalonym różu czy ciekawym turkusie. Motyw ten występować będzie jako print na bawełnie czy jedwabiu, nie zabraknie go również na akcesoriach, takich jak buty czy torebka.

Drapieżne akcenty mają tylu zwolenników co przeciwników. Zarzutem dla motywów zwierzęcych jest kicz i fakt, że trudno je zestawić z innymi elementami stylizacji. Najlepiej sprawdza się w duecie z prostymi fasonami. Fani wężowej skóry twierdzą natomiast, że zwierzęcy wzór podkreśla ich seksapil oraz wysoki status materialny.

Czyżby omawiany motyw wyparł królująca od kilku lat na polskich ulicach panterkę? Trend, który lansują Gucci, Salvatore Ferragamo, Proenza Schouler i Valentino ma szanse zagościć również na paznokciach kobiet uważnie śledzących światowe kierunki w modzie. Niekoniecznie liczyć się będzie realistyczne odwzorowanie wężowych elementów, ile efekt końcowy, jak najbardziej zbliżony do drapieżnego motywu. Wersja dla pracowitych może okazać się bardziej mozolna, niż ta dla leniwych, którzy sięgną po lakiery pękające i efekt murowany!

Źródło: PAP Life