fbpx
21 Lipiec, 2019
Warszawa
22 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Skuteczne zarządzanie salonem zapisane w DNA

To geny decydują czy jesteś dobrym szefem gabinetu. Gotowość do podejmowania wyzwań oraz umiejętności przywódcze zapisane są w twoim DNA. Okazuje się również, że nie mniej istotny jest bagaż cech, które dziedziczysz po rodzicach.

Jak dowodzą naukowcy z  University College London skuteczne zarządzania ludźmi wiąże się z posiadaniem genotypu rs4950. Eksperymentatorzy poddali badaniu próbki DNA 4000 osób szukając zależności pomiędzy ich karierą zawodową i budową genotypu. Wnioski są takie, że ludzie z rs4950 częściej zajmują eksponowane stanowiska. To oni robią zawrotną karierę jako menadżerowie czy szefowie, sprawdzają się idealnie w rolach liderów, kierowników i dyrektorów.

Owe wyniki badań mogą dać do myślenia studentom kierunków zarządzania. Jak twierdzi Dr Jan-Emmanuel De Neve „Przewodzenie ludźmi nadal należy traktować jako umiejętność, którą trzeba się uczyć i rozwijać, to jednak osobom z tym genem idzie to łatwiej”. Zastanowić poważnie powinni się również wszyscy, który mają w zamiarze inwestycję w biznes zdrowia i urody. Okazać się bowiem może, iż mimo najlepszych chęci gabinet kosmetyczny pod twoja wodzą nie funkcjonuje prawidłowo. Czyżby winien porażce był brak genotypu rs4950?

Czytając o takich doniesieniach, jednocześnie powstaje pytanie, dokąd nas ta wiedza może doprowadzić. Czy nie zbliżamy się niebezpiecznie do zjawiska dyskryminacji genetycznej? Czy zanim zdecydujemy się na rozwinięcie biznesowych skrzydeł wpierw udamy się do kliniki w celu badania swojego DNA i poszukiwania rs4950. A może zanim zostaniemy przyjęci do pracy nasi zwierzchnicy poproszą nas o przedstawienie wyników badań genetycznych? Kto wie.

Źródło: physorg.com / IAR