fbpx
01 Lipiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Skuteczny lifting twarzy – zabieg aparaturowy czy medycyna estetyczna?

W dobie szybkiego i prężnego rozwoju rynku medycyny estetycznej obecnych jest coraz więcej rozwiązań i metod stosowanych w celu odmłodzenia wyglądu skóry.

Czym jest lifting?

Lifting to zabieg umożliwiający podniesienie oraz naciągnięcie zwiotczałej skóry twarzy, szyi, dekoltu ale nie tylko. Można wyróżnić metody nieinwazyjne np. aparaturowe, oraz inwazyjne. Wyraźne oznaki starzenia pojawiają się zazwyczaj po około 40 roku życia. Charakterystyczne zmiany to opadający owal twarzy, tzw „chomiki”, zmarszczki mimiczne i grawitacyjne, czy opadająca powieka.

W artykule przedstawiamy porównanie metody liftingu za pomocą aparatury –Hifu oraz NICI PDO.

Hifu – na czym polega zabieg?

Hifu to skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, a sam zabieg polega na punktowym, kontrolowanym poparzeniom tkanki na określonej głębokości, bez uszkodzenia powierzchownej warstwy skóry. W efekcie w skórze dochodzi do przebudowy i regeneracji skóry stymulowanych przez uszkodzenie tkanek.

Na jakie obszary działa?

Należy pamiętać o tym, że Hifu działa głównie na zmarszczki grawitacyjne – podniesie opadających policzków, chomików czy brwi, lub na wiotką skórę na brzuchu, nogach lub ramionach. Nie zadziała natomiast na zmarszczki mimiczne, szczególnie te głębokie na czole.

Kiedy zauważysz pierwsze efekty?

Zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji w porównaniu do radiofrekwencji mikroigłowej czy lasera frakcyjnego. Efekty zabiegu nie są widoczne bezpośrednio po zabiegu a dopiero po kilku miesiącach, kiedy skóra całkowicie się przebuduje, stare włókna kolagenowe skrócą się i zostaną zastąpione nowymi. Zazwyczaj jeden zabieg nie jest wystarczający, zaleca się serie 2-3 zabiegów w odstępach 1-3 miesiące lub w połączeniu z inną metodą np. radiofrekwencją mikroigłową.

Dla kogo hifu?

Hifu jest dobrą metodą dla osób po 40 roku życia, których skóra utraciła jędrność i zaczęła powoli opadać a proces starzenia nie jest jeszcze na bardzo zaawansowanym poziomie. Należy natomiast pamiętać o dobraniu odpowiedniego transmitera do ilości tkanki w skórze. Przy cienkiej skórze, zbyt głęboko działający transmitter zlikwiduje tkankę tłuszczową czyli to co odpowiada za „wypełnienie” skóry i efekt będzie odwrotny – skóra zacznie bardziej obwisać.

Nici liftingujące PDO

Czym są nici PDO?

Nici PDO czyli inaczej nici z polidoksanonu – swoje zastosowanie znalazły w skutecznym liftingu i uniesieniu skóry twarzy, szyi, dekoltu. Idea nici opiera się na połączeniu dwóch mechanizmów działania: mechaniczne uniesienie skóry poprzez umieszczenie nici w głębokich warstwach skóry oraz stymulacja fibroblastów do syntezy kolagenu, dzięki właściwościom polidkosanonu.

Jakie efekty osiągniesz i na jaki czas?

W przypadku nici tuż po zabiegu następuje spłycenie zmarszczek i podciągnięcie skóry. Po około miesiącu widoczna jest poprawa pierwotnego efektu estetycznego, która wynika z nasilonej produkcji kolagenu. Nici PDO ulegają całkowitej resporpcji, natomiast efekty utrzymują się średnio około 24 miesiące.

Do czego służą?

Nici PDO mają szeroki zakres zastosowania, mogą być używane w celu napięcia skóry, redukcji zmarszczek, podniesienia opadającego owal czy likwidacje bruzd nosowo-wargowych. Dobrze sprawdzają się w przypadku zmarszczek na szyi, gdzie podawane są pod zmarszczkę i uzyskuje się efekty wypełnienia .

Dla kogo Nici PDO?

Nici sprawdzą się u osób w zaawansowanym wieku 60+, gdzie stosowanie zabiegów aparaturowych wymagałoby dużo cierpliwości, czasu oraz połączeniu kilku metod. Należy jednak pamiętać, że metoda ta ma również swoje wady. Nićmi naciągniemy skórę, natomiast nie wypełnimy ubytków, zbyt mocne „naciągnięcie” skóry może wyglądać dość sztucznie, a zbyt gruba skóra może się okazać dla nich za ciężka.

Obecnie dostępnych jest wiele metod liftingujących skórę, zarówno aparaturowych jak i bardziej inwazyjnych czy nawet chirurgicznych. Dobranie odpowiedniej metody zależy od wielu czynników m.in. wieku, stanu skóry, stopnia zaawansowania starzenia, ale również czynników takich jak stres, promieniowanie UV czy dym tytoniowy.

Nie istnieje jedna sprawdzona metoda skuteczna na wszystko, najlepsze rezultaty uzyskuje się przy zastosowaniu technik łączonych, które działają wielokierunkowo ale przy tym z jak najmniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań.

SC Beauty Magazine