fbpx
29 Styczeń, 2020
Warszawa
3 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Słomki do picia i patyczki do uszu mogą zostać zakazane w 2020 roku

Patyczki do uszu, wraz ze słomkami i mieszadłami do picia są wśród przedmiotów, które mają być zakazane od kwietnia 2020 w ramach planów rządowych w celu zmniejszenia szkód jakie tworzywa sztuczne wyrządzają środowisku.

Zakaz został potwierdzony przez sekretarza środowiska Michael Giver w zeszłym tygodniu po otwartych konsultacjach, które wykazały zdecydowane poparcie publiczne.

Patyczki do uszu są materiałami eksploatacyjnymi dla klinik i salonów, są one jednak traktowane jako jedne z najbardziej powszechnych produktów, które zaśmiecają środowisko. Szacuje się również, że chociaż dostępne są nieplastikowe alternatywy to i tak 95% z nich są nadal tworzywami sztucznymi.

Sklepy i supermarkety nie będą już dopuszczane do sprzedaży patyczków do uszu. Jedynym wyjątkiem będą miejsca dla osób z potrzebami medycznymi oraz dla osób niepełnosprawnych.

Potrzebne są pilne i zdecydowane działania by rozwiązać problem zanieczyszczeń przez tworzywa sztuczne i ochrony środowiska. Przedmioty te są używane przez chwilę natomiast rozkładają się przez setki lat i często trafiają do mórz i oceanów wyrządzając szkody dla ekosystemu.
Dlatego też zostaną podjęte działania, aby nasze środowisko było w jak najlepszym stanie.

SC Beauty Magazine