fbpx
26 Maj, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Śmiertelna iniekcja kwasu hialuronowego-sprostowanie

W związku z zamieszczonym na łamach Serwisu Kosmetologicznego artykułu pt.”Śmiertelna iniekcja kwasu hialuronowego” otrzymaliśmy od Pani mecenad Ewy Szymeckiej sprostowanie, które umieszczamy w niniejszym artykule.

1. Nie jest prawdą, że pomiędzy śmiercią Marii W., a zabiegiem estetycznym jakiemu poddała się uprzednio w klinice dr n.med. Katarzyny S., istnieje udowodniony związek przyczynowo-skutkowy. Prawdą jest, że do chwili obecnej przyczyna zgonu Marii W., nie została ustalona w opinii posekcyjnej, a hipotetyczny związek z wykonanym zabiegiem w zasadzie wykluczony (dowody w aktach sprawy)

2. Nie jest prawdą, że przyczyną śmierci Marii W., był tłuszcz w płucach uniemożliwiający jej oddychanie – do chwili obecnej przyczyna zgonu Marii W. nie została ustalona w opinii posekcyjnej, a hipotetyczny związek z wykonanym zabiegiem w zasadzie wykluczony (dowody w aktach sprawy)

3. Nie jest prawdą, że Maria W., otrzymała zbyt małą dawkę antybiotyku, co spowodowało zakażenie. Prawdą jest, że pacjentka otrzymała dawkę zgodną z zasadami profilaktyki antybiotykowej okołozabiegowej, co zostało potwierdzone przez specjalistów (dowody w aktach sprawy).

4.Nie jest prawdą, że Maria W., została niedokładnie zbadana przez dr n.med. Katarzynę S. Prawdą jest, że zostało wykonane szczegółowe badanie pacjentki w pierwszej dobie po zabiegu w obecności pielęgniarki i dokonany został na tej podstawie wpis historii choroby (dowody w aktach sprawy). Stan ogólny i miejscowy pacjentki był dobry.

5. Nie jest prawdą, że preparat Macrolane może być stosowany jedynie podskórnie i śródskórnie. Prawdą jest, że preparat Macrolane podawany jest do tkanki tłuszczowej, mięśniowej i gruczołu piersiowego zgodnie z procedurą szkoleniową przedstawioną przez firmę Q-med, popartą wykładami lekarzy specjalistów i ekspertów wraz z prezentowanymi slajdami.