fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Solarium = czerniak?

Od dawna wiadomo, że opalanie w solarium to nic dobrego dla naszej skóry. Najnowsze wyniki badań potwierdzają, że częste korzystanie z solarium, znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka.

W najnowszym numerze ?Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention? naukowcy Uniwersytetu w Minnesocie opublikowali wyniki swoich najnowszych badań. Wynika z nich, że osoby, które często korzystają z tej metody opalania są o 74% bardziej narażone na zachorowanie na czerniaka, niż osoby nie opalające się. Co więcej, ryzyko to wzrasta wraz z wydłużaniem czasu trwania sesji.
   
Powyższe doniesienia i fakt, że Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (agenda Światowej Organizacji Zdrowia ? WHO) uznała łóżka opalające za czynnik rakotwórczy powinna nas skłonić do głębokiej refleksji i edukowania przychodzących do nas klientów. Pamiętajmy, że niektóre kraje już ograniczają korzystanie z łóżek opalających dla osób poniżej 18 roku życia. Ostatnio zrobiła to Anglia i Walia, może już czas, aby podobne regulacje obowiązywały również u nas.

Źródło: Rynek Zdrowia