fbpx
31 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Soraya kupiła Dermikę!

Rzadko kiedy mamy okazje obserwować tak poważne transakcje na naszym ryku kosmetycznym. Szwedzka firma Cederroth – właściciel marki Soraya, w podpisała wczoraj umowę z właścicielami Dermiki na sprzedaż 100% udziałów firmy.

Obie marki Soraya i Dermika były zakładane przez tą samą osobę – Jolantę Zwolińską, która po 11 latach od założenia tej pierwszej, postanowiła odejść z firmy i stworzyć coś nowego.

Soraya już dawno została przejęta przez szwedzki koncern Cederroth. Połączenie obu marek spowoduje, że firma będzie miała aż 10 – procentowy udział w wartym ponad miliard złotych rynku kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

To dla nas szansa na umocnienie pozycji zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. Dzięki połączeniu marek grupa Soraya – Dermika będzie mogła zostać niekwestionowanym liderem w pielęgnacji twarzy na rynku polskim – prognozuje na łamach „Rzeczpospolitej” Jarosław Cybulski, szef regionu Europy Środkowej firmy Cederroth AB.

Według wyliczeń Rzeczpospolitej transakcja mogła osiągnąć wartość ok. 50 mln złotych i przynisie nowej firmie Cederroth Polska 163 mln złotych dodatkowego zysku w przyszłym roku.

Źródło: eGospodarka.pl