fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

dziecko_2-314.jpg

Specjalistek będzie coraz mniej?

Według najnowszych doniesień liczba kobiet aktywnych zawodowo zmniejsza się na rzecz opieki nad dziećmi. Po okresie macierzyńskim specjalistkom od „urody” bardzo trudno jest wrócić na rynek pracy. Dlaczego? Przeczytajcie poniższy artykuł.

dziecko_2-314.jpgZazwyczaj panie, które rozpoczynają przygodę z gabinetem są w wieku rozrodczym. Gdy zachodzą w ciąże pracują jeszcze kilka miesięcy i ze względu na utrudnienia w wykonywaniu pracy przechodzą na L4. Pracodawca jest zmuszony do zatrudnienia nowego pracownika i przeprowadzenia dla niego niezbędnych szkoleń.

Po okresie macierzyńskim kobieta często dostaje wypowiedzenie ze względu na redukcję stanowiska pracy. Jak donosi Instytut MillwardBrown16% kobietpo urlopie macierzyńskim zostaje zwolniona lub zmuszona do odejścia. Wówczas nie pozostaje nic innego jak przejście na urlop wychowawczy i żmudne przeszukiwanie ofert. To z kolei często prowadzi do przekwalifikowania zawodowego i podjęcia pracy w innym sektorze.

Troszkę inaczej sprawa wygląda u kobiet, które same prowadzą gabinet. Już w trakcie ciąży zatrudniają dodatkowego pracownika, który podczas naszego urlopu macierzyńskiego przejmie wszystkie obowiązki. Po narodzeniu dziecka już w ciągu kilku miesięcy właścicielka gabinetu stopniowo powraca do aktywności zawodowej.

Przyszłym i obecnym mamom życzymy wytrwałości i chęci na kontynuowanie kariery zawodowej.

Serwis Kosmetologiczny