fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Śpiączka po zabiegu powiększania piersi

Często słyszymy o przeciwwskazaniach i powikłaniach, ale bywa że rutyna pracy wywołuje u nas złudne przekonanie, że są to wypadki marginalne i nie ma sensu sobie nimi zawracać głowy. Dopiero głośne przypadki komplikacji występujących w wyniku przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych czy medycznych uświadamiają nam, jak ważne jest indywidualne podejście do klienta i restrykcyjne przestrzeganie wszystkich procedur.

Jak donosi trójmiejska Gazeta Wyborcza, w jednym z gdańskich szpitali przeprowadzono nielegalną operację powiększania piersi, w wyniku której pacjentka ze Szwecji doznała powikłań i obecnie znajduje się w stanie śpiączki. Operację przeprowadzono w publicznym szpitalu pod szyldem prywatnej kliniki. Co więcej, jak dotąd nie znaleziono żadnych śladów dokumentacji z przeprowadzonego zabiegu. Sprawa trafiła do prokuratury, która postara się wyjaśnić, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za obecny stan zdrowia pacjentki.

Przy okazji tego niewyjaśnionego jak dotąd przypadku, warto przeprowadzić sobie mały gabinetowy rachunek sumienia i przeanalizować wszystkie zagrożenia, jakie mogą dotyczyć naszych klientów. Jeśli wykonujemy zabiegi niosące ryzyko wystąpienia działań niepożądanych nie wahajmy się sporządzać dokumentacji i prosić klientów o podpisanie zgody na zabieg. W trudnych sytuacjach właściwie przeprowadzona dokumentacja może pomóc nam uniknąć wielu nieprzyjemności.

Źródło: gazeta.pl