Z OSTATNIEJ CHWILI!
24 Apr, 2019
Warsaw
19 ° C
Do góry

Spójrz w lustro, a dowiesz się czy jesteś zdrowy?

Poranna toaleta,szybkie śniadanie, łyk kawy i do pracy. U większości osób w ten właśnie sposób przedstawia się schemat początku dnia. A biorąc pod uwagę płeć żeńską nie można zapomnieć o czasie spędzonym przed lustrem, który jak się okazuje….jest słuszny.

Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Bristol oraz St. Andrews zauważyli, że kolor skóry pomaga określić stan zdrowia, z czym również wiąże się atrakcyjność.
Przy użyciu specjalnego oprogramowania komputerowego wykonano badanie, w którym wzięło udział ponad 54 osoby rasy kaukaskiej. Uczestnicy otrzymali zdjęcia przypadkowych osób i mieli za zadanie tak manipulować kolorem skóry twarzy, aby ich skóra wyglądała zdrowiej. Zarówno kobiety jak i mężczyźni upodobali sobie kolor różowy. Być może to wyjaśnia czynność nakładania różu przez kobiety.
Dr Ian Stephen uważa, że kolor skóry jest jedną z najbardziej zmiennych cech ludzkiej twarzy.
– Z poprzednich badań wiedzieliśmy, że ludzie, którzy mają bardziej ukrwioną skórę, wyglądają zdrowiej, mają silne serce i płuca. Palacze, ludzie chorzy na cukrzycę, z chorobami serca i płuc, mają mniej naczyń krwionośnych na skórze.

Uczestnicy szkolenia dodawali również złote i żółte akcenty skórze osób ze zdjęć. Brytyjscy naukowcy są przekonani, że żółte odcienie skóry pochodzą od pigmentów z warzyw i owoców. Być może stąd pomysł na solaria i samoopalacze, aby uzyskać śniadą cerę.

Spośród całej gamy kolorów skóry najbardziej niepożądane są odcienie szarości, które pojawiają się najczęściej w wyniku przemęczenia i nieprawidłowej diety.