fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
05 Kwiecień, 2020
Warszawa
3 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Sposób na długie i grube rzęsy

Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła nowy lek o nazwie „Latisse”. Jest to innowacyjny produkt firmy kosmetycznej Allergan, mający za zadanie wydłużenie i pogrubienie rzęs. Lek został opracowany dla chorych cierpiących na hipotrychozę (Hypotrichosis simplex), jednak bardzo możliwe, że zostanie również wykorzystany przez osoby zdrowe, chcące mieć długie, grube i ciemne rzęsy.

Latisse jest pierwszym tego typu produktem wypełniającym ważną lukę w kosmetologii i medycynie estetycznej i zapewniającym pacjentom uzyskanie długich, ciemnych i gęstych rzęs.

Preparat stosuje się raz dziennie, a pierwsze rezultaty pojawiają się po 6-8 tyg. Cały okres leczenia trwa 16 tygodni. Dalsze przyjmowanie leku jest niezbędne, aby utrzymać pożądany efekt.

Substancją czynną leku jest odkryty w 2001 roku bimatoprost. Stosowany był on w przebiegu jaskry w celu obniżania ciśnienia śródgałkowego. Zauważono wtedy, że efektem ubocznym przyjmowania bimatoprostu jest wzmożony porost rzęs.

Bimatoprost jest analogiem prostaglandyny i uważa się, że poprzez stymulację receptorów pobudza rozwój mieszków włosowych.

Testy wykazały, że około 4 % użytkowników Latisse doświadczyło efektów ubocznych – świąd, zaczerwienienie, suchość, nadwrażliwość oczu. W nielicznych przypadkach wystąpiły także przebarwienia skóry powiek. Producent informuje również, że substancja nie może być stosowana na dolną powiekę oraz inne części ciała.

Latisse będzie dostępny w aptekach już w pierwszym kwartale 2009 roku. Producent spodziewa się rocznych dochodów ze sprzedaży na poziomie 500 mln dolarów.

Już wkrótce przekonamy się czy produkt okaże się przełomowym odkryciem detronizującym mascary, czy kolejną cudowną nie do końca przebadaną substancją.