fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Sposób na wysmuklenie brzucha

W naszej pracy często spotykamy się z problemem wyboru odpowiednich kosmetyków do gabinetu. Wiemy jak działają poszczególne substancje, ale mamy kłopot ze wskazaniem najskuteczniejszej. Dylemat ten dotyczy zarówno kosmetyków, jak i suplementów diety, które często stają się przedmiotem zainteresowania naszych klientek. Ostatnie doniesienia mogą nieco zmniejszyć ten problem, przynajmniej w części dotyczącej produktów wyszczuplających.

Zobaczmy, jakie są aktualne doniesienia na temat produktów wspomagających usuwanie tłuszczu na brzuchu?

Czasopisma „Diabetes Care” i „Obesity? opublikowały wyniki najnowszych badań, które udowodniły, że osoby spożywające awokado uzyskiwały lepsze wyniki w walce z tkanką tłuszczową niż osoby przyjmujące tyle samo kalorii w posiłkach zawierających mniej tłuszczów nienasyconych. Podobne wynik uzyskano podczas badań na małpach.

Pismo „Medicine & Science in Sports & Exercise” opisało przeprowadzony przez naukowców eksperyment polegający na podawaniu ochotnikom 3 filiżanek zielonej herbaty dziennie. Wynik okazał się być bardzo obiecujący, ponieważ szczęśliwcy mogli się poszczycić utratą 30 dodatkowych kalorii dziennie w stosunku do osób nie pijących zielonej herbaty.

Na powyższe substancje warto zwrócić uwagę zarówno w kontekście spożywczym, jak i na ich wykorzystanie w kosmetykach wyszczuplających. Dodatkowo możemy polecić naszym klientom inne naturalne metody wspomagające zmniejszanie rozmiarów talii.

Jak wiadomo ważnym elementem kuracji odchudzających jest błonnik. Jak donoszą naukowcy bardzo dobrym źródłem tej substancji jest kasza pszeniczna – bulgur. Oprócz sporej zawartości błonnika i mniejszej kaloryczności w porównaniu do innych tego typu produktów, pomaga ona regulować poziom insuliny i według najnowszych badań przeprowadzonych na Uniwersytetu Kuopio w Finlandii, pobudza kurczenie się komórek tłuszczowych.

Na koniec, po wysiłku fizycznym, który zazwyczaj towarzyszy odchudzaniu, można pozwolić sobie na odrobinę rozkoszy w postaci mleka czekoladowego. Pomoże ono nieco osłodzić trudy diety i jak donoszą naukowcy, przyspieszy regenerację zmęczonych mięśni.

Uzbrojeni w takie informacje możemy z powodzeniem zabrać się do wyszczuplania brzuchów naszych klientów!

Źródło: www.rmf24.pl