fbpx
06 Sierpień, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Stawiam na mezoterapię

Zabiegi mezoterapii igłowej i mikroigłowej wciąż są na topie. Co sprawia, że metodę tą pokochały klientki salonów, a kosmetolodzy nie wyobrażają sobie własnego CV bez informacji o posiadaniu takiej zawodowej umiejętności?

Igłowa, bezigłowa, mikroigłowa?

Branżowi specjaliści, którzy bacznie obserwują rozwijający się rynek doskonale orientują się w panujących trendach oraz nowościach zabiegowych. Dlatego nie jest dla nich zaskoczeniem, że niewątpliwym hitem ostatnich lat jest mezoterapia igłowa. Technika ta ma na celu wprowadzenie substancji aktywnych przy pomocy igły bezpośrednio do skóry właściwej. W efekcie takiego działania wygląd oraz funkcje skóry ulegają poprawie, a opisywana metoda zdobyła przez szereg lat duże grono zadowolonych i wiernych klientów.

Alternatywą dla mezoterapii igłowej, stała się przeprowadzana na tych samych koktajlach mezoterapia bezigłowa. Ta z kolei charakteryzuje się wtłaczaniem substancji aktywnych przy pomocy fali radiowej oraz ultradźwiękowej (elektroporacja). Skuteczność mezoterapii igłowej okazała się jednak niewystarczająca. Wielu klientów po przeprowadzonym zabiegu narzeka, że nie są w pełni usatysfakcjonowani efektem.

Dlatego w ostatnim okresie pojawiła się nowa metoda wtłaczania substancji aktywnych w skórę – mezoterapia mikroigłowa. Ta innowacyjna technika wykorzystuje do zabiegu roller lub pistolet z igłami o długości od 0,5mm do 2mm. Jej zaletą jest możliwość pomijania blokady w postaci warstwy rogowej podczas wtłaczania substancji aktywnych do warstwy żywej naskórka. Dodatkowo rollery powodują mechaniczne mikrouszkodzenia naskórka, co z kolei sprzyja procesom wzmożonej produkcji kolagenu w skórze. Wszystko to istotnie wpływa na zwiększeniu napięcia i jędrności skóry poddanej zabiegowi.

Spektakularne efekty zabiegów wykonywanych w tej technice zaobserwujemy wtłaczając w przypadku:

  • zwiększenia nawilżenia skóry: kwas hialuronowy, kolagen morski;
  • zapobiegania procesom starzenia się skóry: antyoksydanty (witaminy C, E, koenzym Q10), komórki macierzyste, retinol;
  • terapii obkurczania naczyń włosowatych: witaminy C, E, K, wyciąg z pestek winogron, wyciąg z kasztanowca, miłorząb japoński;
  • terapii odchudzającej: fosfatydylocholinę, kofeinę, wyciąg z bluszczu.

 

Przed pierwszym samodzielnie przeprowadzonym zabiegiem

Aby wprowadzić te rewelacyjne techniki do oferty naszego salonu należy posiąść niezbędną wiedzę praktyczną i teoretyczną. Zabiegi mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej mogą być wykonywane przez kosmetologów, lecz aby je bezpiecznie przeprowadzać trzeba przejść szkolenie potwierdzające naszą wiedzę certyfikatem.

Obecnie w sektorze kosmetycznym bardzo dużo instytucji organizuje i przeprowadza kursy oraz szkolenia, które maja na celu podniesienie naszych kwalifikacji zawodowych. Jednak wiele z nich nie przekazuje w rzetelny sposób wiedzy merytorycznej i praktycznej, a osoby tam pracujące często nie mają kompetencji ani uprawnień do prowadzenia tego typu szkoleń – przestrzegają trenerzy Akademii Kosmetologii. Jak twierdzą szkoleniowcy z tej instytucji: Nierzadko certyfikat uzyskany po przebytym szkoleniu nie oddaje faktycznego stanu naszej wiedzy, Uczestnik ma poczucie, że pieniądze które chciał zainwestować w profesjonalne szkolenie, wyrzucił w błoto.

Jak zatem szukać, aby znaleźć najlepsze miejsce dla podnoszenia swoich kwalifikacji w tej dziedzinie? Stawiaj na ośrodki, które sporo miejsca w harmonogramie poświęcają wiedzy teoretycznej, ale cześć praktyczna jest zdecydowanie bardziej rozbudowana. Sprawdź opinię szkoleniowca, zasięgnij wiedzy u byłych kursantów oraz zwróć uwagę jakim wyposażeniem dysponuje instytucja.

Żyła złota bądź kula u nogi

Klientki bardzo lubią efektywne i skuteczne zabiegi, dlatego mezoterapia cieszy się tak dużym powodzeniem Umiejętność jej wykonania równa się więc ze sporymi zyskami dla salonu. Ale istnieje i druga strona medalu, źle wykonany zabieg niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Nie jest to bowiem zabieg powierzchniowo pielęgnacyjny lecz praca w warstwie skóry właściwej, gdzie każdy milimetr ma znaczenie. Stąd świadomość każdego kosmetologa, że błąd w sztuce może się wiązać nie tylko z niezadowoleniem obsługiwanej, złą opinią o gabinecie, ale i wystąpieniem na drogę prawną przez klientkę.

Kosmetolog, któremu zależy na ciągłym rozwoju nie może pozwolić sobie na brak umiejętności z zakresu wykonywania mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Dlatego zamiast zastanawiać się czym jeszcze wzbogacić swoje zawodowe doświadczenie, po prostu postaw na mezoterapię!