fbpx
10 Grudzień, 2019
Warszawa
-1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Stop dla „Budek z botoksem” – informują lekarze

Warty ponad 150 milionów złotych rynek zabiegów odmładzających kusi też kosmetyczki. Lekarze alarmują jednak, że wykonują one niektóre zabiegi bez uprawnień i kwalifikacji – pisze „Puls Biznesu”. Chodzi na przykład o jeden z najpopularniejszych ‘eliksirów młodości’, czyli toksynę botulinową, potocznie zwaną botoksem.

Toksyna botulinowa to lek i powinien być podawany tylko z przepisu lekarza, a tymczasem stosują go też kosmetyczki, które używają go nielegalnie – mówi Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging (PTMEiAA).

Takie zabiegi mogą wydawać się małoinwazyjne, ale wykonuje je tylko lekarz, bo gdy pojawią się komplikacje, osoba bez odpowiedniego wykształcenia może sobie nie poradzić – wskazuje Ewa Kaniowska, założycielka Derma Puls, Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej.

Chcemy, by rynek się rozwijał, ale nie w ten sposób – jesteśmy przeciwnikami budek z botoksem – podkreśla Ignaciuk. Dlatego też interweniowano w tej sprawie – z pozytywnym efektem – w Naczelnej Radzie Lekarskiej.

Źródło: PAP