fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Stres domeną kobiet

Jak wiadomo, nadmierny stres generuje wiele problemów dotyczących zarówno naszego zdrowia jak i urody. Pytanie tylko, dlaczego to zazwyczaj kobiety mają ze stresem dużo większy problem? Każda z nas pewnie niejednokrotnie nie mogła zrozumieć, dlaczego jej partner nie przejmuje się większością rzeczy, nad którymi ona nie może przejść do porządku dziennego? Naukowcy znaleźli odpowiedź, na to od wieków nurtujące kobiecą część ludzkości pytanie.

Kortykoliberyna to hormon, dzięki któremu uwalniana jest kortykotropina. Obie te substancje związane są z odpowiedzią organizmu na stres. W tym miejscu pojawia się pytanie, jaki to wszystko ma związek z damską częścią społeczeństwa? Niestety kobiety są dużo bardziej wrażliwe na zmiany poziomu kortykoliberyny i przez to 2 razy bardziej niż mężczyźni podatne na stres.

Dr Rita Valentino ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii relacjonuje, że chociaż jej badania, w wyniku których odkryto przyczynę większej wrażliwości kobiet na stres, były prowadzone na szczurach, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczynią się do skuteczniejszego leczenia depresji i objawów stresu pourazowego.

Źródło: Kopalnia Wiedzy