fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Suplementacja w sprayu!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zmęczonych łykaniem garści tabletek, którym przypisywany jest pozytywny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Naukowcy opracowali nową – skuteczniejszą i bezpieczniejszą metodę przyjmowania witamin i innych składników suplementów.

David Edwards wraz z zespołem z Harvard University, opracował rewolucyjne urządzenie służące do aplikacji witamin z pominięciem układu trawiennego. Pojemniczek, przypominający szminkę, rozpyla rozdrobnione, starannie odmierzone dawki witamin w jamie ustnej i po wykonaniu wdechu, pozwala na ich bezpośrednie przeniesienie do krwioobiegu. Kilka zaczerpnięć tak wzbogaconego powietrza pozwala na przyjęcie dobowej zalecanej dawki witamin: A, B1, B2, B3 i B5. Inhalator umożliwi także wprowadzanie innych składników suplementów diety. Na razie opracowano metodę aplikacji resveratrolu – antyoksydantu pochodzącego z czerwonego wina.

Profesor Edwards, podczas prac nad metodami wprowadzania witamin do organizmu pomyślał również o amatorach słodyczy i napojów energetycznych. Zaprojektował on czekoladowy inhalator, pozwalający cieszyć się smakiem słodkiego smakołyku bez obawy o zgubne konsekwencje dla figury oraz inhalator kawowy dostarczający dawki kofeiny równiej tej, która jest zawarta w kawie.

Wszechstronne zastosowanie nowego urządzenia być może pozwoli w przyszłości całkowicie wyeliminować przyjmowanie suplementów drogą pokarmową.

Źródło: PAP Life