fbpx
15 Listopad, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Świat przemysłu kosmetycznego ? nr 2 (wydanie specjalne)

Świat przemysłu kosmetycznego to pismo skierowane głównie do osób związanych z produkcją i dystrybucją kosmetyków. Wydawać by się mogło, że dla kosmetologów pracujących w gabinetach, w takim czasopiśmie nie znajdzie się nic interesującego. Nic bardziej mylnego!

Wszystkich sceptyków zapraszam do poniższego przeglądu artykułów zamieszczonych w najnowszym numerze. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Numer otwiera artykuł opisujący problem zwiększającej się z roku na rok liczby podrobionych kosmetyków zalewających polski rynek. Autorzy opisują metody walki z tym problemem i zagrożenia, jakie się z tym wiążą. W dalszej części mamy możliwość zapoznać się z historią coraz prężniej działającej polskiej firmy ? Dermiki.

Sporo miejsca w numerze poświęcono kosmetykom naturalnym, ich certyfikacji, opakowaniom, regulacjom prawnym dotyczącym produkcji oraz coraz częściej stosowanym liposomom naturalnym. Dla osób zainteresowanych procesem produkcji kosmetyków, ciekawym doświadczeniem będzie zapoznanie się z nowymi regulacjami dotyczącymi Dobrej Praktyki Produkcyjnej.

Kolejnym tematem jest nowa substancja macelignan, która w przyszłości może znaleźć duże zastosowanie w kosmetyce i medycynie estetycznej, ze względu na znakomite właściwości wypełniające. Innymi substancjami stosowanymi w produktach kosmetycznych, które zostały omówione w aktualnym numerze czasopisma są: keratyna, jedwab, olej arganowy, poliglicerole i substancje przeciwzmarszczkowe.

Z racji zbliżającego się wielkimi krokami okresu letniego, zamieszczono duży materiał dotyczący najnowszych substancji promienioochronnych. Sporo uwagi poświęcono również wpływowi stresu na funkcjonowanie naszej skóry.

Numer zamyka artykuł omawiający kontrowersje na temat stosowania parabenów w kosmetykach, materiał na temat funkcjonowania marki w internecie i omówienie najważniejszych tegorocznych kongresów kosmetycznych i kosmetologicznych.